"Жінка була і дитина, треба було добивати". Колишні "вагнерівці" розповіли, як убивали мирних жителів на Донеччині

Двоє колишніх зеків з Іркутської області Олексій Чернявський і Максим Зеленов розповіли про накази по зачистці населення в Донецькій області в інтерв'ю "Гулагу.нет".

"Еб*шиш усіх. Незалежно від статі. І бабусі були, і дідусі. Ми чоловік 40 убили, напевно. Ззаду стояли люди в балаклавах, якщо назад підеш - уб'ють. Це називалося "обнулення". "Бачив, як у квартиру закинули гранату, і там був дитячий плач. Ми зайшли, там жінка була і дитина, треба було добивати. Я особисто не зміг. Наказ виконали інші люди з моєї групи, вони вбили тих, хто плакав. Вони плакали від поранення, просили допомоги. Жінці років 35, дівчинці сім", - розповів російський зек.

За його словами, тих, хто відмовляється виконувати такі накази, знищують свої начальники.

"Один пацан відмовився, і все, його вбили. Прямо при нас його палицями забили. Його прив'язали до дерева, усім сказали якщо до нього підійдете - вам п*зда", - сказав росіянин.

Він стверджує, що з 500 ув'язнених, які приїхали з ними на фронт, "померли всі".

Як повідомлялося, у росії ув'язнених, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі, хочуть зобов'язати ставати на військовий облік.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті