Зеленський заявив, що країни Центральної Азії побоюються брати участь у Саміті миру через страх перед Кремлем

Президент України Володимир Зеленський вважає, що частина країн Центральної Азії побоюються брати участь у майбутньому Саміті миру через страх перед Кремлем. Про це він заявив журналістам центральноазіатських ЗМІ, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ви всі під ударами на 100%. Сьогодні ОДКБ та інші структури - можливість впливати на ваші країни. Ваші країни сьогодні не впливають на політику Кремля і Росію. Росія більша, економічно і військово вона сильніша, ніж ваші країни. А це завжди для них максимальна можливість обмежувати вашу незалежність", - заявив він.

"Тому я вважаю, що зв'язки ваших держав на рівні лідерів з Росією є саме через те, що вони намагаються балансувати. Вони бояться Путіна", - додав президент.

Однак, як він зауважив, це приклад не лише країн Центральної Азії чи Глобального Півдня. Ця, за його словами, тенденція впродовж тривалого часу спостерігалася по всьому світу.

"Усі знаходили баланс із росіянами, з їхньою політикою - економічною, військовою тощо, щоб не будити звіра. Але річ у тім, що звір нікого не питає: він прокидається, коли хоче", - зазначив Зеленський.

Водночас, говорячи про лідерів центральноазіатських держав, президент України висловив переконання, що вони більше (схиляються - ІФ-У) у російський бік через страх перед Кремлем.

"Ось приклад: ми робимо Саміт миру, якісь перші кроки. Вони як перші кроки в маленької дитини - дуже нестійкі, але дуже важливо, щоб їх підтримували. Це правильні кроки, вони точно вперед, вони точно до миру. Вони точно не до війни. Ми запрошуємо лідерів, абсолютно вільно і всіх лідерів, які раніше за одним столом не сиділи. У когось свої інтереси. Хтось запроваджував санкції, а хтось ні. Ми запросили всіх, також і лідерів (країн - ІФ-У) Центральної Азії. Ми всіх хочемо бачити на цьому саміті. Що тут страшного? Тут страшно тільки те, що не буде Путіна. Усе. Уявіть собі, чи може Путін (через участь у саміті - ІФ-У) поїхати танками на одну з країн Центральної Азії? Через це ні - цього мало. Тоді скажіть, чого бояться ті, хто не приєднується? Бояться втратити щось. Бояться втратити навіть ті стосунки, які є з сьогоднішнім Кремлем. Це не допомагає закінчити війну", - заявив Зеленський.

Він також зауважив, що "економіка, санкції - те, де ваші країни або політичні лідери балансують, - нічого не дадуть".

"Що вони виграють? Гроші? Ну сьогодні вони є - завтра їх немає. Післязавтра ви знайшли якусь енергетику, альтернативну нафті й газу. І ті, хто заробляє на нафті й газі, перестануть заробляти. Але цінності - дружба між людьми, повага - вони вічні. Мені здається, ці моральні цінності дуже важливі", - наголосив глава держави.

Зеленський також заявив, що Україна очікує на участь лідерів країн Центральної Азії на Саміті миру, оскільки цей захід - про мир і діалог.

Наадаємо, Зеленський заявив, що путін не просто хоче зірвати Саміт миру, він ще й боїться того, що може дати Саміт. 

Статті

Луганськ
27.07.2024
11:24

«Не згадувати та не порівнювати». Луганський щоденник

За відрізок життя у 10 років наша вулиця вимерла. Йшли епічно: недбалість до власного здоров'я, смерть на «звільненій» території за нез'ясованих обставин, війна.
Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Всі статті