Зеленський визнав загрозу відступу, якщо Україна не отримає військову допомогу США

Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю газеті The Washington Post розповів, що затримка схвалення військової допомоги Конгресом США дорого обійшлася Україні. Про це повідомляє "Радіо Свобода"

"Ми втратили півроку. Ми більше не можемо втрачати час. Україна не може бути політичним питанням між партіями", - заявив Зеленський. За його словами, "якщо Україна впаде, Путін розділить світ" на друзів і ворогів росії.

Зеленський попередив, що, якщо Україна не отримає військову допомогу США, ЗСУ доведеться поступово відступати на фронті.

"Якщо немає підтримки США, значить у нас немає ППО, немає ракет "Патріот", немає засобів радіоелектронної боротьби, немає 155-міліметрових артилерійських снарядів. Це означає, що ми будемо відступати, крок за кроком, маленькими кроками", - заявив Зеленський.

За словами українського президента, поки Україна не знатиме, що в неї є постійна підтримка США, "ми залишимося там, де перебуваємо зараз на сході".

Зеленський стверджує, що зупинити російські атаки на енергосистему України можна тільки змусивши росію заплатити аналогічну ціну. Йдеться, зокрема, про атаки на російські нафтопереробні заводи, які почастішали на початку весни.

"Якщо немає протиповітряної оборони для захисту нашої енергосистеми, і росіяни атакують її, моє запитання: чому ми не можемо їм відповісти? Їхнє суспільство має навчитися жити без бензину, без дизеля, без електрики... Це чесно. Коли Росія припинить ці кроки, ми зупинимося", - сказав Зеленський.

Як повідомлялося, Зеленський розповів про умови, коли путін буде готовий віддати всі захоплені території Україні.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті