Зеленський доручив силовикам перевірити висловлювання Труханова щодо лояльності до росії

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію із закликом перевірити дії та висловлювання мера Одеси Геннадія Труханова. Відповідь опублікували на сайті президента 29 жовтня.

У тексті петиції зазначають, що Геннадій Труханов активно демонструє свою лояльність до російських загарбників. Зокрема мер Одеси саботує демонтаж пам'ятників Катерині ІІ та Олександру Суворову, а також поширює дезінформацію про "заснування росіянми міста та спільну з ними історію".

Крім того автор петиції стверджує, що Труханов за компроміси з окупантами з питання Криму, а також те, що мер Одеси має громадянство росії.

У своїй відповіді на це Володимир Зеленський нагадав, що згідно із законом людина не вважаться винною, допоки немає відповідного вироку суду. Також мер міста може скласти свої повноваження виключно в межах закону.

Утім Зеленський наголосив, що людина все ж може втрати громадянство України. Це можливо за умови того, що вона має громадянство іншої країни.

Проте, за словами Зеленського, правова оцінка дій Геннадія Труханова, можливе притягнення його до кримінальної відповідальності, зняття з посади та позбавлення громадянства не входить до конституційних повноважень Президента України. У зв'язку з цим він надіслав листи СБУ та МВС з дорученням перевірити діяльність Труханова.

Як повідомлялося раніше, мер Одеси Геннадій Труханов сказав, що не підтримує перейменування вулиці, названої на честь російського поета Олександра Пушкіна.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
31.07.2025
18:09

“Зробити щось хороше з чогось поганого”. Західні медіа про Україну

Кожен, хто вперше приїжджає в Україну, помічає розрив між лінією фронту і більшістю повсякденного життя далі від неї.
Світ
30.07.2025
10:00

«Зеленський може змусити нас на непропорційно жорстку відповідь». Російські ЗМІ про Україну

У підсумку Зеленський зміцнив вертикаль влади, а західні партнери на першому етапі «з'їли» атаку на свої інтереси, але це, мабуть, тільки попередня реакція.
Донецьк
29.07.2025
11:16

Вижити без води: як окупанти довели Донецьк до гуманітарної катастрофи

За чотири години треба встигнути набрати запаси на три дні, наповнити всі можливі ємності, вимитися, попрати одяг і ще залишити воду для туалету. Мешканці називають це знущанням, бо вода нерідко буває відсутня або зникає через годину після запуску.
Всі статті