Зеленський після розмови зі Столтенбергом: "Можемо й надалі тиснути на агресора так, щоб росія лише відступала і втрачала"

Президент України Володимир Зеленський обговорив із Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом ключові оборонні питання й висловив переконання, що лиш питання часу, коли Україна офіційно набуде членства в Альянсі. Про це Зеленський розказав під час спільної із Столтенбергом пресконференції у Києві 28 вересня, пише офіційний сайт Президента України.

"Я радий вітати в Україні Генерального секретаря НАТО, радий нашій змістовній розмові. Сьогодні це вже розмова де-факто союзників, і питання часу, коли Україна де-юре стане членом Альянсу. Ми робимо все, щоб наблизити цей час. Сьогодні ми обговорили з паном Генеральним секретарем усі ключові оборонні питання, які потребують уваги: реальну ситуацію на полі бою та потреби українських воїнів. Упевнений, ми можемо й надалі тиснути на агресора так, щоб росія лише відступала і втрачала. І це правильна тактика", - сказав Зеленський і висловив переконання, що членство нашої держави в Альянсі буде абсолютно природним і таким, що посилює і Україну, і НАТО.

Під час зустрічі сторони обговорили захист від російського терору, посилення тиску на росію та зміцнення повітряного щита України. Зокрема, ішлося про можливість постачання додаткових систем ППО державами - членами НАТО.

"Генеральний секретар погодився докласти особистих зусиль для нашої підтримки, для мобілізації держав – членів Альянсу саме з цією метою. Нам потрібно разом пройти цю зиму, захистити нашу енергетичну інфраструктуру та життя людей", - зауважив Зеленський.

Також було детально обговорено подальшу роботу задля зближення України й НАТО. Як наголосив Глава держави, започаткований на Вільнюському саміті новий формат співпраці - Рада Україна - НАТО має забезпечити рух нашої держави до Альянсу та практичну взаємодію.

"Спільно з НАТО працюємо над підготовкою нового документа – адаптованої Річної національної програми, яка визначатиме практичні кроки для досягнення Україною відповідності принципам і стандартам Альянсу", – заявив Президент України.

Окремо Зеленський і Генсек НАТО обговорили саміт Альянсу, який відбудеться наступного року у Вашингтоні. Сторони погодилися, що цей саміт має стати результативним для України та НАТО.

Столтенберг зазначив, що Україна має потужну підтримку з боку всіх країн - членів НАТО. За його словами, члени Альянсу продовжать надавати Україні найсучасніші засоби для відбиття російського вторгнення, зокрема танки, сучасні системи ППО, а також тренуватимуть пілотів для літаків F-16.

"Що сильнішою стане Україна, то ближче ми підійдемо до припинення російської агресії. НАТО стоятиме поряд з Україною так довго, як буде потрібно", - сказав Столтенберг.

Раніше повідомлялось, що в Київ прибули Генсек НАТО і міністр оборони Франції з неоголошеними візитами. Міністр оборони Британії прибув раніше.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті