Зеленський після розмови зі Столтенбергом: "Можемо й надалі тиснути на агресора так, щоб росія лише відступала і втрачала"

Президент України Володимир Зеленський обговорив із Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом ключові оборонні питання й висловив переконання, що лиш питання часу, коли Україна офіційно набуде членства в Альянсі. Про це Зеленський розказав під час спільної із Столтенбергом пресконференції у Києві 28 вересня, пише офіційний сайт Президента України.

"Я радий вітати в Україні Генерального секретаря НАТО, радий нашій змістовній розмові. Сьогодні це вже розмова де-факто союзників, і питання часу, коли Україна де-юре стане членом Альянсу. Ми робимо все, щоб наблизити цей час. Сьогодні ми обговорили з паном Генеральним секретарем усі ключові оборонні питання, які потребують уваги: реальну ситуацію на полі бою та потреби українських воїнів. Упевнений, ми можемо й надалі тиснути на агресора так, щоб росія лише відступала і втрачала. І це правильна тактика", - сказав Зеленський і висловив переконання, що членство нашої держави в Альянсі буде абсолютно природним і таким, що посилює і Україну, і НАТО.

Під час зустрічі сторони обговорили захист від російського терору, посилення тиску на росію та зміцнення повітряного щита України. Зокрема, ішлося про можливість постачання додаткових систем ППО державами - членами НАТО.

"Генеральний секретар погодився докласти особистих зусиль для нашої підтримки, для мобілізації держав – членів Альянсу саме з цією метою. Нам потрібно разом пройти цю зиму, захистити нашу енергетичну інфраструктуру та життя людей", - зауважив Зеленський.

Також було детально обговорено подальшу роботу задля зближення України й НАТО. Як наголосив Глава держави, започаткований на Вільнюському саміті новий формат співпраці - Рада Україна - НАТО має забезпечити рух нашої держави до Альянсу та практичну взаємодію.

"Спільно з НАТО працюємо над підготовкою нового документа – адаптованої Річної національної програми, яка визначатиме практичні кроки для досягнення Україною відповідності принципам і стандартам Альянсу", – заявив Президент України.

Окремо Зеленський і Генсек НАТО обговорили саміт Альянсу, який відбудеться наступного року у Вашингтоні. Сторони погодилися, що цей саміт має стати результативним для України та НАТО.

Столтенберг зазначив, що Україна має потужну підтримку з боку всіх країн - членів НАТО. За його словами, члени Альянсу продовжать надавати Україні найсучасніші засоби для відбиття російського вторгнення, зокрема танки, сучасні системи ППО, а також тренуватимуть пілотів для літаків F-16.

"Що сильнішою стане Україна, то ближче ми підійдемо до припинення російської агресії. НАТО стоятиме поряд з Україною так довго, як буде потрібно", - сказав Столтенберг.

Раніше повідомлялось, що в Київ прибули Генсек НАТО і міністр оборони Франції з неоголошеними візитами. Міністр оборони Британії прибув раніше.

Статті

Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Всі статті