Зеленського просять заблокувати Telegram "з міркувань нацбезпеки"

На сайті президента України з'явилася петиція із закликом заборонити в країні популярний месенджер Telegram. Її зареєстровано на сайті президентських електронних петицій.

За словами авторки петиції Софії Тимошенко, незважаючи на те, що засновник Telegram росіянин Павло Дуров стверджує, що месенджер незалежний від влади РФ, проте це не так. 

"Було би дивно після двох років великої війни вважати, що в такій авторитарній системі, як російська, можна мати вплив рівня Павла Дурова, і при цьому зберегти незалежність від президента і ФСБ", - зазначила вона.

Ініціаторка петиції додала, що Telegram може загрожувати державній безпеці України, та наголосила, що цим застосунком продовжують і далі користуватися українські воїни, таким чином вони власноруч передають "свої дані прямо в руки ворога".

"І наостанок – неврегульованість анонімних Telegram-каналів, які здатні чи то влаштувати неконтрольовану паніку серед українців в перші дні після вторгнення, чи то дискредитовувати вільні медіа, несе у собі загрози як держбезпеці, так і нашій інтеграції в ЄС, для якого існування свободи слова є ключовим поняттям демократії", - йдеться у петиції.

Як повідомлялося, в окупованих Сєвєродонецьку та Кремінній замість інтернету та мобільного зв'язку обіцяють встановити... таксофони.

Статті

Країна
18.04.2024
09:14

Закон про посилення мобілізації: основні положення

"Це було дуже несподівано. Поки що ми на всіх ефірах і в соцмережах розповідали, що це закон про справедливість, про демобілізацію, головну норму просто вирішили прибрати. Кажуть, що це був чіткий ультиматум від Генерального штабу. У приватних...
Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Всі статті