З окупованої території Донеччини повернули 5-річну Соню - доньку військовослужбовиці ЗСУ

Фонд "Save Ukraine" допоміг повернути з тимчасово окупованої частини Донеччини доньку військової ЗСУ. Про це повідомив засновник благодійного фонду "Save Ukraine" Микола Кулеба на своїй сторінці у Facebook 9 січня. 

"П'ятирічна Соня та її мама-військова Євгенія опинилися по різні сторони фронту через тиждень після початку повномасштабної війни", - написав Кулеба. 

Зазначається, що селище на Донеччині, в якому знаходилася маленька Софія з бабусею швидко окупували росіяни. А Євгенії нічого не залишалось, окрім як тримати зв'язок із рідними та продовжувати шукати можливості возз'єднатися з донькою.

Родина дізналася, що окупанти можуть відправити Соню у дитбудинок, адже бабуся дівчинки не мала російських документів на опікунство.

"До того ж на Донеччині вже почав працювати закон, за яким усім українським дітям треба зробити російські документи й віддати у навчальний заклад", - сказано також у повідомленні.

Підкреслюється, що таким чином російські соцслужби могли в будь-який час прийти до сім'ї та забрати Соню, тож її мама мала діяти швидко. 

"В пошуках допомоги Євгенія дізналася про мережу порятунку Save Ukraine і вийшла з нами на зв'язок", - йдеться в повідомленні.

Раніше "ОстроВ" писав про викрадення дітей з окупованої Луганщини: злочин росіян, який практично неможливо задокументувати.

Раніше "ОстроВ" також розвовідав історії двох дівчат-підлітків з Херсонщини, яких матері змогли повернути з росії після незаконного вивезення.

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті