"Їхня мета - довести наші демократії до розвалу": Урсула фон дер Ляєн про плани авторитарних правителів РФ, Ірану та КНДР

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що масована повітряна атака Ірану на Ізраїль є "сигналом про наміри нової ліги авторитарних правителів", до якої вона зарахувала не тільки Тегеран, а й Москву та Пхеньян. Про це вона сказала, виступаючи на щорічній конференції з оборони та безпеки в Брюсселі, - повідомляє DW. Головне.

"Їхня мета - зруйнувати заснований на правилах міжнародний порядок, перекроїти карти різних континентів і довести наші демократії до розвалу", - наголосила фон дер Ляєн, додавши, що війну на території ЄС у майбутньому "не можна виключати".

Вона також заявила, що перемога РФ у війні обійдеться ЄС занадто дорого.

"Ціна відсутності безпеки, ціна перемоги Росії набагато вища, ніж будь-яка сума, яку ми можемо заощадити зараз. Ціна зіткнення з численними загрозами і конфліктами, до яких немає готовності, набагато вища, ніж ми можемо собі дозволити", - вказала голова Європейської комісії.

Тому в найближчі п'ять років Євросоюз повинен буде швидко наростити свій оборонно-промисловий потенціал, сказала фон дер Ляєн.

Цей процес, за її словами, "вимагатиме нового європейського оборонного мислення як від держав-членів ЄС, так і від інституцій, промисловості та інвесторів, а також політичної й моральної мужності, щоб підтримувати Україну тут, на європейській землі, стільки, скільки знадобиться".

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті