Японія надасть Україні більше ніж 12 млрд доларів допомоги - Шмигаль

Японія надасть Україні  12,1 млрд доларів допомоги, включно з оголошеним та реалізованим обсягом. Зокрема, $4,6 млрд надійдуть до кінця цього місяця. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль 19 лютого у своєму ТГК.

Він зазначив, що Україна постійно відчуває солідарність Японії — у макрофінансовій, гуманітарній, санкційній підтримці. Наші країни зближує наявність тимчасово окупованих росією територій. Наше спільне завдання — перемогти деструктивні сили, що намагаються відкинути людство в минуле.

"Прем’єр-міністр Фуміо Кішіда заявив, що позиція Японії на підтримку України залишається непохитною. Під час нашої зустрічі він повідомив, що Японія надасть Україні допомоги на 12,1 млрд доларів, включно з оголошеним та реалізованим обсягом. Це, зокрема, грант на суму 4,6 млрд доларів", - пише Шмигаль.

Шмигаль також повідомив, що з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою обговорили широке коло питань двосторонньої співпраці: лібералізацію візового режиму, активізацію торгівлі, продовження санкційного тиску на росію.

"Акцентували на двосторонніх напрямках співпраці для відбудови України. Домовилися про відкриття переговорів щодо оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій. Наша мета — дати інвесторам надійний правовий захист та гарантії", - вважає Шмигаль.

Загалом у межах Конференції з відновлення та візиту урядової делегації підписали 56 документів. Серед них: 

- Конвенція про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи; домовленість з профільним японським міністерством про взаємодію у відбудові української інфраструктури; угода про надання Україні гранту на швидке відновлення; домовленості про відновлення приватного сектору разом з JICA та про сприяння українським виробникам разом з JETRO; низку двосторонніх меморандумів про співпрацю в аграрній сфері; домовленості з Японським агентством відродження міст та з Японським агентством водного господарства про їх участь у відновленні; активізація співпраці в медицині та освіті.

Статті

Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Всі статті