Японія і В'єтнам мають намір посилити військове співробітництво через загрози Китаю 

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда і президент В'єтнаму Во Ван Тхуонг у понеділок узгодили зміцнення співробітництва між двома країнами в галузі морської безпеки в умовах військової активності Китаю, яка зростає в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Про це повідомляє видання Kyodo, - пише NV.

Під час переговорів Кісіда і Тхуонг підтвердили, що продовжуватимуть готуватися до успіху спеціального саміту за участю лідерів АСЕАН, який Японія прийме наступного місяця, щоб відзначити 50-річчя їхньої дружби і співпраці.

Кісіда і Тхуонг також підтвердили свою прихильність розширенню двостороннього співробітництва з різних питань, включно з економікою та культурними обмінами.

Японія намагається скористатися економічним зростанням в Азії, зміцнюючи зв'язки з країнами, що розвиваються, такими як В'єтнам та інші члени АСЕАН, в той час як він намагається протистояти зміцненню впливу Китаю в регіоні.

В'єтнам разом з іншими країнами-членами Асоціації країн Південно-Східної Азії має територіальні претензії до Пекіна в стратегічно важливому Південно-Китайському морі. Китай претендує на значну частину цього регіону, де проходять одні з найжвавіших морських шляхів у світі.

Між Японією та Китаєм також виникають суперечності щодо контрольованих Токіо островів Сенкаку, на які претендує Пекін. Кораблі китайської прибережної охорони неодноразово заходили в японські територіальні води навколо безлюдних островів, які в Пекіні називаються Дяоюйдаой.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті