Японія і В'єтнам мають намір посилити військове співробітництво через загрози Китаю 

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда і президент В'єтнаму Во Ван Тхуонг у понеділок узгодили зміцнення співробітництва між двома країнами в галузі морської безпеки в умовах військової активності Китаю, яка зростає в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Про це повідомляє видання Kyodo, - пише NV.

Під час переговорів Кісіда і Тхуонг підтвердили, що продовжуватимуть готуватися до успіху спеціального саміту за участю лідерів АСЕАН, який Японія прийме наступного місяця, щоб відзначити 50-річчя їхньої дружби і співпраці.

Кісіда і Тхуонг також підтвердили свою прихильність розширенню двостороннього співробітництва з різних питань, включно з економікою та культурними обмінами.

Японія намагається скористатися економічним зростанням в Азії, зміцнюючи зв'язки з країнами, що розвиваються, такими як В'єтнам та інші члени АСЕАН, в той час як він намагається протистояти зміцненню впливу Китаю в регіоні.

В'єтнам разом з іншими країнами-членами Асоціації країн Південно-Східної Азії має територіальні претензії до Пекіна в стратегічно важливому Південно-Китайському морі. Китай претендує на значну частину цього регіону, де проходять одні з найжвавіших морських шляхів у світі.

Між Японією та Китаєм також виникають суперечності щодо контрольованих Токіо островів Сенкаку, на які претендує Пекін. Кораблі китайської прибережної охорони неодноразово заходили в японські територіальні води навколо безлюдних островів, які в Пекіні називаються Дяоюйдаой.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донецьк
20.03.2025
14:57

Оборонець Маріуполя Владислав Івахов: Серед тюремників були осатанілі садисти

Я б їх убив. Або спочатку зробив би те саме, що вони з нами творили, судив, а потім… все одно убив би. Один із моїх одногрупників досі в полоні: знаю, що він переживає буквально щомиті в каторжних катівнях.
Світ
19.03.2025
12:38

«Нам таке перемир'я абсолютно не потрібне». Російські ЗМІ про Україну

«Якщо домовленості заваляться і Трамп вирішить умити руки, то все, звісно, продовжиться. Причому на допомогу європейців Україна може особливо не розраховувати. Щоб розкрутити свій ВПК, Європі потрібно років 10, не менше».
Країна
17.03.2025
16:00

Політолог Костянтин Матвієнко про перспективи перемир'я: Путін буде тягнути час, це його звична тактика

Росія в жодному разі не погодиться на перемир'я, тому це все марні розмови. Чесно кажучи, можна погоджуватися на всі вимоги Трампа, тому ще все одно Путін не піде на пропозиції, які буде висувати президент США.
Всі статті