Виставка "Портрети Маріуполя" відкрилась у Національному музеї України

Виставка "Портрети Маріуполя"  відкрилась у Національному музеї України у Києві, - повідомляє кореспондент "ОстроВа".

Команда "Простір Марії" протягом кількох місяців збирала історії людей, що були змушені покинути рідний Маріуполь через російську агресію.

На виставці портрети маріупольців - це 27 окремих історій, які переплетені спільним горем і травмою.

"Проєкт "Портрети Маріуполя" покликаний розповісти не лише про те, як виживали в місті Марії. Сьогодні він трансформувався у натхнення й віру, бо ці 27 героїв і героїнь, зокрема, у Києві, Львові та Тернополі починають нове життя. Вони... інтегруються в громади, знаходять нові соціальні зв'язки. Для кожного з них - це пошук дому, водночас це й віра в те, що ми обов'язково повернемося до деокупованого Маріуполя", - зазначила координатор проєкту Алевтина Швецова.

Під час відкриття виставки героям проєкту вручили їх друковані фотопортрети.

Також на виставці показали артефакт - уламок з люстри Маріупольського драмтеатру, на який росіяни скинули бомбу 16 березня 2022 року.

На заході відбулася презентація документального фільму про зйомки та підготовку проєкту “Портрети Маріуполя”. Виставка в Національному музеї історії України триватиме до 28 травня. 

Проєкт “Портрети Маріуполя” реалізується ГО “Простір Марії” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті