Вінницька обласна рада просить Зеленського заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату

Депутати Вінницької обласної ради проголосували за звернення до Президента України Володимира Зеленського, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України з проханням заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату. Таке рішення було ухвалено на позачерговій сесії ради 25 листопада.

Депутати пропонують центральній владі ухвалити закон "для уникнення реальних та потенційних ризиків загрози національній безпеці України".

"На сьогодні в Україні діє Українська православна церква в єднанні з московським патріархатом та інші релігійні організації з центром у країні агресори, які ідеологічно обґрунтовують і підримують війну та виправдовують всі військові злочини, що скоює росія на території України. Значна кількість духовенства виявляють антиукраїнську та антидержавну позицію, про що свідчать результати проведених санкціонованих обшуків СБУ за місцем проживання митрополіта однієї з єпархій УПЦ МП на території Вінниччини. що діяльність УПЦ МП підриває територіальну цілісність, соборність та державність України", - йдеться у зверненні.

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті