Викрито членів елітного спецназу рф, причетного до диверсій на військових складах у Сватовому на Луганщині та Чехії

СБУ і ДБР встановили особи всього командного складу та ключових співробітників елітного спецназу рф, які вчиняли резонансні диверсії в Україні та ЄС. Про це повідомляє СБУ у своєму телеграм-каналі 29 вересня.

"Кадрові співробітники російської спецслужби причетні до резонансних убивств і диверсій на території України та Євросоюзу, у тому числі до підриву військового об’єкта в Чехії", - зазначається у повідомленні.

За інформацією СБУ,  встановлено, що за вказівкою кремля у 2015 році представники цієї спецслужби організували підрив об’єднаного складу ракетно-артилерійського озброєння ЗСУ у м. Сватове на Луганщині.

За даними слідства, для підриву арсеналу російські спецпризначенці задіяли комплекс радіоелектронної боротьби "Леєр-3" з трьома дронами "Орлан-10".

Як повідомляє СБУ, агресор запустив дрони з окупованого Первомайську. При наближенні до об’єкта російські безпілотники скинули на нього запалювальні гранати з парашутною системою, внаслідок чого на складах відбулась детонація всього запасу боєприпасів.

Також співробітники СБУ та ДБР у взаємодії з чеськими партнерами встановили причетність сил спецоперацій зс рф до підриву складу з озброєнням у м. Врбетице в Чехії у 2014 році.

"Таким чином кремль намагався послабити оборонний потенціал східного флангу НАТО і розхитати внутрішньо-політичну обстановку в Центральній Європі", - додали у СБУ.

Як повідомлялось раніше, агент російського ГРУ, який шпигував за штабами Сил оборони у Харкові та Чернівцях, отримав 15 років тюрми.

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті