"Викладають останні козирі". У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну - політолог

У росіян в плані економіки, людського ресурсу та озброєння немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати цю війну. Про це в інтерв'ю "ОстроВу" розказав політичний експерт Костянтин Матвієнко.

"На мою суб'єктивну думку, у росіян і в плані економіки, і в плані, людського ресурсу, і в плані озброєння немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати цю війну. Вони викладають останні козирі. Путін показує своєму населенню, що він рішучий мачо, але не більше того", - вважає він.

Він додав, що у 2022 році припустився помилки, коли вважав, що війна закінчиться доволі швидко, тому що недооцінив запас готовності росіян терпіти війну, незважаючи на санкції та загиблих.

"Війна все ж таки б'є по російському суспільству. Я недооцінив ступінь рабської покірності росіян", - сказав Костянтин Матвієнко.

"Щоб зрозуміти, який в них ще залишився запас міцності вести війну, давайте подивімось суто на об'єктивні фактори. Ключова ставка російського центробанку виросла до 21%, це дуже багато, інфляція зростає, ціни підвищуються. Вони істерять з цього приводу, але тримаються. Запас промислових потужностей також обмежений. Вони вже навіть відправили на фронт старі танки з "Мосфільму".

Їхні можливості для нарощування військового виробництва обмежені, хоча вони фактично розблокували торгівлю з Китаєм. Якщо великі китайські банки ще якось дотримуються санкцій, то через малі банки вони шаленими темпами відновлюють постачання продукції з Китаю. І це продукти подвійного призначення, включаючи чіпи", - додав політичний експерт.

Як повідомлялося раніше, РФ зацікавлена в призупиненні війни, але не особисто путін.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
29.01.2026
14:00

Фейкові перемоги російської армії, морська піхота під Покровськом, та енергетична криза — Іван Ступак про плани РФ

...Це виглядає як постійна спроба демонструвати позитивні результати. Бо на горі їх чекають. У них логіка проста: ні дня без результату, ні дня без захоплення.
Світ
28.01.2026
12:55

«Хочемо максимально зберегти населення України. Це дуже ювелірна робота, тут сокирою не помахаєш». Російські ЗМІ про Україну

Формально йде мова тільки про виведення військ ЗСУ з території Донбасу, але ніхто не говорить про те, щоб Київ офіційно визнав Донбас російською територією.
Донбас
25.01.2026
13:00

Мистецтво промовчати і майстерність не договорювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу щосили намагалися згладити гостроту деяких проблем, що звалилися на «молоді республіки». Неприємність у непідконтрольному законній владі Дебальцевому буквально прилетіла з неба – місто, точніше військові...
Всі статті