Витримав легенду до кінця - Україна повернула в рамках обміну співробітника СБУ, який потрапив у полон на "Азовсталі"

Україна в рамках обміну спромоглася повернути співробітника СБУ, який на виході з "Азовсталі" таємно здав свої шеврони. Про це 22 вересня повідомляє прес-служба СБУ.

"Я чекав на цей момент, коли ми зможемо ці шеврони повернути. Вони з нашою символікою, і ворог не повинен їх бачити. Ви витримували легенду до кінця", - наводяться слова виконувача обов'язків голови СБУ Василя Малюка.

Зазначається, що до повномасштабного вторгнення співробітник відомства з позивним "Бурий" працював в управлінні СБУ у Маріуполі та займався протидією окупаційним військам так званої "ДНР". З початком боїв за Маріуполь він разом із іншими співробітниками управління став на захист міста.

Наразі інші співробітники відомства, які боролися з окупантами, вважаються зниклими безвісти після удару ворожої бункерної бомби. Йдеться, зокрема, про Василя Богача та колишнього бійця ЦСО "А" СБУ Олександра Супрунова.

Сам же "Бурий" під час оборони міста викривав російські агентурні мережі, коригувальників вогню та зрадників. У квітні захисник отримав поранення під час танкового обстрілу.

"Завдяки його роботі було отримано важливу інформацію від захоплених у полон окупантів, виявлено місця утримання українських полонених та ідентифіковано особи їх катів. Пізніше разом із бійцями ЗСУ "Бурий" брав участь у розмінуванні дороги, якою мали вивозити поранених", - повідомляють в прес-службі СБУ.

Нагадаємо, на думку замміністра оборони Ганни Маляр, кремль намагався мобілізацією перебити тему обміну, але це спрацювало проти РФ.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
31.07.2025
18:09

“Зробити щось хороше з чогось поганого”. Західні медіа про Україну

Кожен, хто вперше приїжджає в Україну, помічає розрив між лінією фронту і більшістю повсякденного життя далі від неї.
Світ
30.07.2025
10:00

«Зеленський може змусити нас на непропорційно жорстку відповідь». Російські ЗМІ про Україну

У підсумку Зеленський зміцнив вертикаль влади, а західні партнери на першому етапі «з'їли» атаку на свої інтереси, але це, мабуть, тільки попередня реакція.
Донецьк
29.07.2025
11:16

Вижити без води: як окупанти довели Донецьк до гуманітарної катастрофи

За чотири години треба встигнути набрати запаси на три дні, наповнити всі можливі ємності, вимитися, попрати одяг і ще залишити воду для туалету. Мешканці називають це знущанням, бо вода нерідко буває відсутня або зникає через годину після запуску.
Всі статті