Всього 10% європейців вірять, що Україна може перемогти росію — опитування

Європейці все ще активно підтримують Україну у війні проти росії, однак через майже два роки після початку повномасштабного вторгнення ледве 10% вірять, що вона зможе перемогти росію.Про це свідчать результати опитування, проведеного в різних країнах ЄС, повідомляє "Громадське" з посиланням на Guardian.

Згідно з дослідженням, більшість європейців «відчайдушно намагається запобігти перемозі росії», але водночас не вірить, що Київ може перемогти у військовому плані, розповів директор Європейської ради з міжнародних відносин Марк Леонард.

Так, у середньому лише 1 із 10 європейців у 12 опитаних країнах вірив, що Україна переможе на полі бою, тоді як удвічі більше (20%) прогнозували перемогу росії. Навіть у найбільш оптимістично налаштованих державах-членах — Польщі, Швеції та Португалії — менш як кожен п’ятий (17%) вірить, що Київ може перемогти.

Опитування показало, що в усіх країнах найбільш поширеною думкою, яку поділяють в середньому 37% респондентів, є те, що війна закінчиться компромісом.

У Швеції (50%), Португалії (48%) і Польщі (47%) опитані частіше казали, що Європа повинна допомогти Україні. Натомість в Угорщині (64%), Греції (59%), Італії (52%) й Австрії (49%) люди вважали за краще підштовхувати Київ до врегулювання. У Франції, Німеччині, Нідерландах та Іспанії думки розділилися більш рівномірно.

Опитування було проведене у січні цього року у 12 країнах-членах ЄС, зокрема у Франції, Німеччині, Угорщині, Італії, Нідерландах, Польщі, Іспанії та Швеції, на замовлення Європейської ради з міжнародних відносин. Інформацію про вибірку і похибку Guardian не надав.

Як повідомлялося, понад 45% українців донатять на армію з кожної зарплати. 

Статті

Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Всі статті