Верховний суд Нідерландів постановив повернути "скіфське золото" Україні

Верховний суд Нідерландів поставив крапку у справі про "скіфське золото" і постановив повернути його Україні. Про це 9 червня повідомило видання NOS.

"Верховний суд підтвердив рішення, ухвалене Апеляційним судом Амстердама в жовтні 2021 року, і відхилив скаргу кримських музеїв", - повідомили у виданні.

Таким чином закінчилася судова тяганина, яка тривала протягом дев'яти років. Це рішення схвалив глава Офісу президента Андрій Єрмак.

"Тріумф справедливості буде і в інших справах, що стосуються злочинів Росії. Ми повернемо все, що належить нашій нації", - зазначив він.

Нагадаємо, йдеться про колекцію історичних коштовностей України, яку в 2013-му році спільно сформували київський Музей історичних коштовностей і чотири музеї з Криму. На початку лютого 2014-го року експонати перевезли до археологічного музею Алларда Пірсона в Амстердамі, де їх експонували.

Після окупації Криму почалася дискусія про те, куди повертати експонати. Мінкульт заочно вилучив експонати із захоплених росіянами музеїв, а МЗС звернулося до посольства Нідерландів з офіційною нотою і попросило повернути коштовності Україні.

Нагадаємо, що на самому початку повномасштабного вторгнення росіяни захопили музей зі скіфським золотом у Мелітополі.

Статті

Світ
26.09.2023
08:06

«Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну». Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Донецьк
22.09.2023
13:00

Діагноз – ескапізм. Донецький щоденник

..."Правителі" "народної" з останніх сил надувають щоки та видають бажане за дійсне. То метро вони збираються будувати, то аеропорт, то випуск трамваїв налагодити. На цьому фоні чергові заяви про відновлення та запуск горлівського заводу "Стирол" не...
Всі статті