Верховна Рада знизила вік призову на строкову військову службу

Верховна Рада ухвалила закон про зниження віку військового обліку призовників із 27 до 25 років. Про це 30 травня повідомляють на офіційному сайті парламенту.

Законопроєкт №9281 у цілому підтримали 304 депутати. Ініціатором цього документа виступило Міністерство оборони спільно зі Збройними силами України.

Вони пояснили, що під час дії правового режиму воєнного стану потреба в перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27 років відсутня. Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту, сьогодні на строкову військову службу призиваються громадяни України чоловічої статі з 18 років.

"У разі зниження граничного призовного віку до 25 років призовні комісії матимуть достатньо часу (1-3 роки) на реалізацію виконання громадянами України військового обов'язку та призову їх на строкову військову службу", - йдеться в документі.

Водночас перебування громадян на військовому обліку призовників до 27 років та необхідність щорічного прибуття їх до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з метою підтвердження права на відстрочку від призову, а також проходження медичних оглядів (обстежень) призводить до значних фінансово-матеріальних витрат.

"Крім цього, тривале перебування громадян на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану вважається недоцільним з огляду на те, що значна чисельність придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов'язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період", - додається в пояснювальній записці.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховна Рада підтримала збільшення термінів відпусток і виплат військовим.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті