Вчительці української мови з окупованої Волновахи суд призначив три роки позбавлення волі: впроваджувала стандарти держави-агресора

Луцький міськрайонний суд, за відсутності обвинуваченої, визнав вчительку з окупованої Волновахи винуватою у колабораційній діяльності та призначив їй покарання - три роки позбавлення волі. Про це 15 вересня повідомляє  Волинська обласна прокуратура.

У прокуратурі не вказують прізвище обвинуваченої, але, як повідомляють місцеві ЗМІ, мова йде про Людмилу Дмитрієву.

"За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Волинської обласної прокуратури Луцький міськрайонний суд в порядку спеціального судового провадження  за відсутності обвинуваченої визнав 46-річну жительку міста Волноваха Донецької області винуватою у колабораційній діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України). Доведено, що після окупації Волновахи військами російської федерації жінка, яка обіймала посаду заступника директора закладу освіти, погодилася працювати заступником директора з виховної роботи у незаконно створеному "муніципальному бюджетному освітньому закладі «Волноваська школа №5» так званого "міністерства освіти і науки днр", - зазначають у прокуратурі.

Надалі вона впроваджувала в єдиній функціонуючій у Волновасі школі стандарти освіти держави-агресора, просувала ідеї проросійської спрямованості, незворотного і стабільного існування на теренах Донецької області влади РФ та наративи «руского міра», а також  неодноразово брала участь у агітаційних «освітніх» заходах окупаційної влади.

Суд призначив їй максимальне передбачене за такий злочин покарання у виді трьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в освітніх закладах, органах державної влади та місцевого самоврядування, органах державного управління та контролю, підприємствах державної чи комунальної власності та займатися освітньою та виховною діяльністю на строк 15 років.

Раніше "Судовий репортер" повідомляв, що Луцький міськрайонний суд Волинської області визнав Людмилу Дмитрієву винною у колабораційній діяльності. Вона працювала заступником директора з навчально-виховної роботи (дистанційна освіта) у Волноваському опорному закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5 Волноваської громади, також викладала українську мову та літературу.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті