У Вовчанську СБУ затримала колаборанта-злочинця, який здавав місцевих правоохоронців окупантам (ФОТО)

Служба безпеки України у звільненому Вовчанську Харківської області затримала колаборанта-злочинця, який під час окупації активно допомагав росіянам. Про це 30 вересня повідомляє прес-служба СБУ.

"За даними слідства, 45-річний чоловік, відомий у кримінальних колах на прізвисько "Чиж", з початку російського вторгнення перейшов на бік ворога та допомагав росіянам вести підривну діяльність проти України", - повідомляють представники Служби безпеки.

Так, у березні він організував незаконний збір підписів за відставку чинного мера Вовчанська. Крім цього, він "зливав" окупантам прізвища та адреси правоохоронців, які жили в місті.

Колаборант постачав росіянам паливо, продукти, будівельні матеріали і не лише. Також силовики повідомляють, що "Чиж" разом із ворогами підняв російський прапор у центрі Вовчанська.

Докази проти цього зрадника співробітники СБУ зібрали ще у травні. Тоді ж проти нього відкрили справу за частиною 2 статті 111 (Державна зрада) КК України та оголосили у розшук.

Після звільнення Вовчанська силовики змогли знайти та затримати "Чижа". Наразі він перебуває під вартою – тепер йому загрожує 15 років в'язниці чи довічний термін із конфіскацією майна.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Харківській області затримали чергових зрадників-правоохоронців.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
19.12.2025
09:00

Фінський досвід та уроки для України

Війну РФ проти України часто порівнюють із «Зимовою війною». Аналогій та паралелей справді багато. Але, хоча історія повторюється, вона ніколи не повторюється один до одного.
Донецьк
17.12.2025
22:10

Життя після шахти: як гірники Донеччини шукають себе після втрати копалень

«Я ледь зводив кінці з кінцями. Майже всі гроші уходили на оренду та продукти. Через це почались непорозуміння з дружиною. На жаль наша родина не витримала таких випробувань. Ми розстались..."
Світ
17.12.2025
12:03

«Прямо зараз потрібно кинути всі сили, щоб душити ворога». Російські ЗМІ про Україну

«Ми вже спостерігали, як адміністрація Дональда Трампа, зберігаючи загальну лінію на бажання припинити український конфлікт, змінювала переговорну позицію на протилежну. Київ розраховує, що спроба американської адміністрації натиснути на українську...
Всі статті