В Україні наразі наявні три вакцини проти COVID-19 – головний санлікар

Зараз в Україні наявні три вакцини проти COVID-19 – Janssen, CoronaVac і Pfizer. Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" 5 вересня.

"Зараз в Україні є вакцини Janssen, CoronaVac і Pfizer. CoronaVac є в достатній кількості як на національному (близько трьох мільйонів доз), так і на регіональному (близько 2,2 мільйона) рівнях, – сказав Кузін. – Вона була поставлена на початку року з розрахунку на весь 2022-й і майже весь 2023 роки".

Уточнюється, що вакцина Janssen надійшла в Україну в серпні за гуманітарним механізмом COVAX. Цієї вакцини в Україні невелика кількість — близько 200 тисяч, різними партіями.

"Ми розраховували, що переважно вона буде використовуватися людьми, які хочуть виїхати за межі країни і їм треба терміново зробити щеплення", – зазначив головний санлікар.

Підкреслюється, що зараз медики поновлюють використання вакцини Comirnaty (Pfizer), застосовуючи нове формулювання умов її зберігання: якщо раніше це було -80 градусів, то тепер – від +2 до +8.

"Раніше цю вакцину потрібно було розводити спеціальним розчинником перед щепленням, – сказав Кузін. – Тепер вона поставляється повністю готова".

Зазначається, що наприкінці липня також було отримано партію Pfizer — 500 тисяч доз, у вересні очікується ще стільки ж.

Раніше повідомлялось, що в Україні починається нова хвиля COVID-19.

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті