В Україні запускають проєкт «Інформація без бар'єрів»

В Україні стартує проект «Інформація без бар'єрів» для людей з порушенням зору та слуху, людей з когнітивними порушеннями, з посттравматичним стресовим розладом, людей старшого віку, дітей, осіб, які отримали лише мінімальну освіту, іноземців. Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Проєкт «Інформація без бар'єрів» має на меті забезпечити доступ до суспільно значущої інформації для всіх суспільних груп - інформресурси будуть доступні  по типу книг шрифтом Брайля і т.ін.

«Створення нових стандартів подачі інформації дуже важливо саме зараз. Спрощення мови влади та медіа, її доступність для всіх, без виключень, дасть можливість не лише краще розуміти дії влади, а й щодня полегшувати власне життя», – зауважує очільник МКІП Олександр Ткаченко.

Проєкт розроблено згідно з планом заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, який уряд затвердив 25 квітня. Його мета - наблизити Україну до європейських стандартів безбар’єрності.

Також у міністерстві нагадують, що для контролю за реалізацією Плану заходів буде запроваджено електронний моніторинговий інструмент, що фіксуватиме прогрес у виконанні запланованих заходів окремо по кожному напрямку, доступний для державних органів та громадськості. Архітектура змін зі створення безбар’єрного простору розробляється урядовою командою за підтримки першої леді Олени Зеленської.

Як повідомлялося, уперше флагманський проєкт «Інформація без бар'єрів» МКІП презентувало 16 лютого 2023 року на Раді безбар'єрності за участі 20 міністерств. Згідно з ним, заплановано два блоки заходів. Перший передбачає спрощення мови, якою висловлюються посадовці. Другий блок включає забезпечення медіапослугами осіб з різними вадами здоров'я.

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті