В Україні тепер можна буде добровільно відмовитися від вченого звання: що відомо

Кабінет міністрів України 3 травня підписав постанову №507, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Про це стало відомо з сайту уряду, пише Суспільне.

До Порядку затвердження рішень про присвоєння вчених звань додали новий пункт. Згідно з ним, людина тепер може добровільно відмовитися від свого вченого ступеня: доцента, старшого наукового співробітника чи професора.

Для цього необхідно подати до Міністерства освіти і науки заяву у довільній формі, яка завірена нотаріально або підписана електронним підписом.

Протягом 10 днів МОН скасовує своє рішення про присвоєння вченого звання і визнає атестат недійсним. Про це відомство видасть відповідний наказ. Коли він набере чинності, вчене звання анулюється.

У коментарі виданню "УП.Життя" представники МОН наголосили, що вдаватися до цієї процедури варто за умови добровільної відмови від наукового ступеня, бо вчене звання можна отримати за наявності наукового ступеня.

"Процедура відмови від вченого звання доповнює процедуру добровільної відмови від наукового ступеня та приводить до відповідності законодавчі норми, що визначають цей процес. У разі набрання чинності наказу МОН щодо добровільної відмови особи від наукового ступеня, рішення про присвоєння цій особі вченого звання скасовується автоматично", – сказали у відомстві.

Суспільне Культура також звернулося за коментарем до пресслужби МОН. Зокрема, з'ясувалося, що виняткових обставин, коли вчене звання можуть не анулювати, не передбачено.

Окрім цього, стало відомо, чому механізм відмови від вченого ступеню розробили саме зараз - за рік після аналогічної постави про відмову від наукового звання, яку затвердили 19 травня 2023 року. Весь цей час проєкт постанови проходив процедуру погодження.

Серед людей, які вже добровільно відмовилися від наукового ступеню - міністр освіти й науки Оксен Лісовий та голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак. Обидвоє пішли на цей крок після звинувачень у плагіаті.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.06.2025
14:00

“Закінчується епоха в історії Донбасу, якої ми більше ніколи не побачимо”. Польські медіа про Україну і українців

...Майже 84 відсотки опитаних українців у Познані ніколи не стикалися з дискримінацією, майже 80 відсотків – ніколи не відчували, що місцеві мешканці ставляться до них із засторогою.
Донбас
29.06.2025
13:29

На фестивалі молоді обіцяли заткнути за пояс Голлівуд, "Євробачення" та Альфреда Нобеля з його премією. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу активно цитували маячню Путіна про миролюбність Росії, її право на "історичні території", підступний Захід і, звичайно ж, традиційно-духовні цінності. Однак знайшлося, як то кажуть, місце і для свята. 
Світ
28.06.2025
20:18

“Ізраїль зробив з Іраном те, що Росія хотіла зробити з Україною”. Огляд західних медіа

Виявилося, що українське суспільство є стійким і у нього не так легко проникнути, тоді як в Ірані режим настільки непопулярний, що там легко знайти людей, які погодяться співпрацювати з Ізраїлем.
Всі статті