В Україні скасовують покази Мангеттенського фестивалю короткометражного кіно через його проведення в росії

"Артхаус Трафік" скасовує покази Мангеттенського фестивалю короткометражного кіно в Україні через проведення  фестивалю в росії. Про це повідомляє "Артхаус Трафік".

"Після 16 років співпраці з фестивалем українські співорганізатори відмовляються від проведення події. 26-й Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів не відбудеться в Україні. Кінокомпанія «Артхаус Трафік», яка була організатором показів в українських кінотеатрах, розриває відносини з фестивалем та його засновником Ніком Мейсоном. Цього року головний організатор Мангеттенського фестивалю короткометражних фільмів прийняв рішення відновити покази для росіян (у 2022 році сеанси в росії були скасовані). Так, спеціально для росіян фестиваль організував онлайн-перегляд із російськими субтитрами в понад 50 країнах світу. Це фактично робить російських глядачів найбільш привілейованими — жоден глядач із будь-якої іншої країни не має настільки широких можливостей", - йдеться у повідомленні.

При цьому серед переліку країн, у яких доступний онлайн-перегляд, є російська федерація, а в Білорусі проходитимуть офлайн-покази. Також на сайті фестивалю існує пряма інструкція для резидентів рф, яка пояснює, як обходити підсанкційні платіжні системи при купівлі квитка, що підтверджує орієнтованість саме на росіян.

В описі проєкту фестиваль також проявляє самоцензуру — ухиляється від пояснення причин торішньої паузи для «російськомовних прихильників», посилаючись на неназвану «ситуацію, що склалась».

Зазначається, що американський організатор, засновник фестивалю Нік Мейсон проігнорував аргументи українського співорганізатора — кінокомпанії «Артхаус Трафік» — щодо недоцільності та ганебності підтримки росії, а також надання розважального контенту її громадянам, які відповідальні за вторгнення в Україну. Єдиним рішенням Ніка Мейсона стала незначна зміна на сайті фестивалю — онлайн-покази перестали позиціюватись як «покази для росіян», ставши «показами для російськомовних».

Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів — подія, яка щороку об'єднує понад 100 000 поціновувачів короткого метра в понад 500 містах на 6 континентах. Фестиваль інтерактивний — переможці визначаються глядацьким голосуванням. Цього року подія відбудеться у 26 раз. В Україні фестиваль упізнаваний, і є одним із найбільш відвідуваних короткометражних фестивалів. Постійним місцевим організатором була кінокомпанія «Артхаус Трафік», яка цього року планувала провести подію всімнадцяте.

Статті

Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Всі статті