У Раді планують максимально знизити пенсійні виплати зрадникам України

Відповідний законопроект 10355 вже був ухвалений у першому читанні, та готується на друге. 

Як зазначають законотворці у пояснювальній записці, сума пенсійної виплати буде знижена до мінімального рівня у 2361 грн. Повністю позбавити виплат таких осіб заборонено Конституцією.

Згідно з законопроектом, категорія громадян, на яких вплине така норма - засуджені за:

  • фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (стаття 1102);
  • державну зраду (стаття 111);
  • колабораційну діяльність (частини третя – восьма статті 1111);
  • пособництво державі-агресору (стаття 1112);
  • диверсію (стаття 113);
  • шпигунство (стаття 114);
  • перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань (стаття 1141);
  • терористичний акт (стаття 258);
  • публічні заклики до вчинення терористичного акту (стаття 2582);
  • створення терористичної групи чи терористичної організації (стаття 2583);
  • фінансування тероризму (стаття 2585);
  • створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань (стаття 260);
  • планування, підготовку, розв’язування та ведення агресивної війни (стаття 437);
  • порушення законів та звичаїв війни (стаття 438);
  • екоцид (стаття 441);
  • геноцид (стаття 442);
  • найманство (стаття 447)

“Виплата пенсій у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, особам, засудженим за вчинення умисного кримінального правопорушення, буде додатковим превентивним заходом для захисту державної, громадської безпеки, безпеки людства, міжнародного правопорядку та миру, обороноздатності, незалежності країни, її конституційного ладу, що на сьогодні є особливо необхідним”, – йдеться в документі.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
27.11.2025
10:51

Україна та «польсько-польська війна»

Як мінімум до 2027 року, коли в країні відбудуться чергові парламентські вибори, відкрите протистояння Навроцького та Туска стає головним змістом польської політики. І однією із ліній польського розлому стала Україна.
Світ
26.11.2025
11:45

«Зупинити бойові дії? Ми не божевільні!». Російські ЗМІ про Україну

«Міжнародна політика повертається до попередніх зразків - менш ідеологізованих, ніж ми звикли в ХХ столітті... А результат сутички знову визначається співвідношенням сил і результатом військового зіткнення»
Країна Світ
24.11.2025
09:36

"Це не документ, це - авантюра. Але є позитивні моменти": Сергій Гармаш про новий "мирний план" США

Зараз схожий ефект: хрін із нею з корупцією, - якщо йдеться про загрозу втрати національної гідності, то Міндіч відсувається на другий план. Отже, драматизація моменту вигідна нашій владі, і Зеленський, – давайте не забувати, – хороший актор.
Всі статті