В Україні пройдуть навчання і розгорнуть штаби на випадок теракту на ЗАЕС

В Україні розгорнули штаби і готуються до навчань на випадок теракту на окупованій Запорізькій АЕС. Про це 23 червня в ефірі національного телемарафону заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

"Насамперед людям необхідно зберігати спокій. Він ґрунтується на готовності всіх наших служб: і Міністерства енергетики, і МВС, МОЗ, місцевих органів влади до будь-яких надзвичайних подій і ситуацій, зокрема пов'язаних із можливим витоком радіації із ЗАЕС", - сказав він.

Клименко заявив, що його відомство вже розгорнуло роботу відповідних штабів - у них будуть присутні енергетики, співробітники ДСНС і медики.

Також він зазначив, що важливо донести до громадян правила поведінки в разі надзвичайної події. Міністр підкреслив, що в разі теракту найважливішим буде перший день, коли радіаційний фон буде найвищим.

"Що стосується Запорізької АЕС. Той радіоактивний фон, який, можливо, після будь-яких заходів буде в повітрі, він буде зберігатися приблизно 1 добу. Тобто на 80% ми знизимо радіоактивний фон саме протягом доби", - наголосив він.

Найближчими днями правоохоронці проведуть відповідні навчання - з перекриттям доріг і розгортанням санітарних блокпостів, де буде перевірка радіації. Відповідне обладнання вже відкаліброване і готове до роботи. Клименко зазначив, що всі громадяни, які захочуть виїхати з території ураження, будуть забезпечені відповідним транспортом.

Нагадаємо, раніше Зеленський повідомив, що Україна попередила світ про загрозу російського теракту з викидом радіації на ЗАЕС.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
16.10.2025
12:43

Україна і чеські поствиборні пасьянси

Ні для кого не є секретом, що холдинг Бабіша «Агрофер» досить міцно закріпився на європейському ринку виробництва продуктів харчування та хімічних добрив. Виходячи з його бізнес-логіки, допустити на ринок гравця з таким аграрним потенціалом, як...
Світ
15.10.2025
11:40

«Якщо звільнимо Миколаїв і Одесу, можна вважати, що ми безповоротно переможемо НАТО». Російські ЗМІ про Україну

...Передача Києву «Томагавків» «малоймовірна, а всі розмови і заяви на цю тему робляться насамперед для тиску на Росію і світову спільноту».
Країна
14.10.2025
10:58

Павло Лакійчук: Літній наступ провалився, але Росія готує нову кампанію, ворог не відмовився від планів захопити весь Донбас

Герасімову довелося переплановувати операцію. Саме про це він і говорив, коли його випустили на телевізор: "Ми будемо продовжувати осінній наступ". Тобто планується нова операція, визначаються ресурси, і вона реалізується.
Всі статті