В США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $200 мільйонів

США оголосили новий військовий пакет для України на $200 мільйонів. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен 14 серпня, повідомляє РБК-Україна.

"Сполучені Штати Америки виділяють Україні новий пакет військової допомоги на 200 млн доларів", – сказано в повідомленні.

Зазначимо, що цей пакет надається за програмою Presidential Drawdown Authority (PDA), коли озброєння передається зі складів американської армії. Незважаючи на відносно невеликий обсяг допомоги, нинішній транш насамперед відрізняється джерелом коштів, які були вивільнені через попередню бухгалтерську помилку.

"Помилка у підрахунку вартості допомоги за програмою PDA оцінена у 6,2 млрд доларів сумарно за 2022 та частково за 2023 фінансові роки. Причиною стало те, що озброєння для України оцінювали, виходячи із вартості заміни, а не фактичної вартості наданої техніки та зброї", – йдеться в повідомленні.

Підкреслюється, що 2023 рік фінансовий рік у США завершується 30 вересня і такими темпами по 200 млн доларів для передачі всього залишку до кінця фінансового року треба оголошувати такі пакети по кілька разів на тиждень.

"Але очевидно, що ці гроші перейдуть уже на наступний фінансовий рік", – сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що республіканці закликають Байдена виразніше пояснити, у чому інтерес США. Хоча й підтримують Україну разом з демократами.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Всі статті