Республіканці закликають Байдена виразніше пояснити, у чому інтерес США. Хоча й підтримують Україну разом з демократами

У США партія республіканців підтримує Україну, як і демократи, але закликає Байдена виразніше пояснити, у чому тут полягає інтерес США. Про це повідомляє "Голос Америки Українською" 12 серпня.

"На тлі звернення 10 серпня адміністрації президента Байдена до Конгресу США щодо надання Україні додаткової допомоги на загальну суму близько 24 мільярдів доларів, в американських політичних та урядових колах посилилися дискусії щодо доцільності такої підтримки та необхідності чіткіше пояснити американській громадськості, як саме інтереси США виграють від підсилення обороноздатності України", – сказано в повідомленні.

Зазначається, що подібний запит Білого дому на допомогу для України був достатньо легко ухвалений у 2022 році. Однак, останнім часом політична ситуація в Конгресі США, зокрема Палаті представників, змістилась у бік більш консервативного бюджетного підходу, хоч у Сенаті продовжує існувати потужна двопартійна підтримка проукраїнських ініціатив.

Крім того, за даними нещодавнього опитування громадської думки, проведеного CNN, 55% американців виступають проти ухвалення Конгресом додаткового оборонного фінансування для України; адже відсутність чітких ознак, що війна в Україні невдовзі закінчиться, а також відносно повільний темп контрнаступу українських військ, на думку деяких оглядачів, можуть позначатися на готовності американців і надалі непохитно підтримувати Україну.

Водночас, на думку представників адміністрації Байдена, інші опитування вказують на незмінність підтримки України серед американців, зазначає CNN.

"Важливо пам’ятати, якщо ми просто сядемо склавши руки та дозволимо Путіну перемогти, дозволимо захопити Україну, - то постане питання, де він зупиниться далі?" – зауважив координатор стратегічних комунікацій Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Він додав, що підтримувати Україну важливо з точки зору національної безпеки США, а підтримка України з боку американського народу, а також Конгресу і політичних партій, була і залишається "непохитною".

Втім, спікер Палати представників республіканець Кевін Маккарті та деякі інші республіканські конгресмени вже заявили, що вони не погодять допомогу Україні у наступному фіскальному році, повідомляє Washington Examiner.

Таку позицію Маккарті можна частково пояснити впливом консервативно налаштованих конгресменів на витратні ініціативи, підтримка яких потрібна Маккарті.

Раніше повідомлялось, що Байден звернувся до Конгресу із запитом про додаткове фінансування допомоги Україні 10 серпня.

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті