В росії зростає кількість пам'ятників Сталіну - їх уже понад сто. Більшість встановлено за часів путіна

У оосії з'явився вже 110-й пам'ятник радянському диктатору Йосипу Сталіну. 95 із них встановили за російського диктатора путіна, а темпи спорудження пам'ятників подвоїлися після анексії Криму 2014 року, - пише ТК "Можем объяснить".

Погруддя у Тверській області виявилося вже четвертим пам'ятником Сталіну, встановленим у росії від початку вторгнення в Україну, причому відкриття кожного обгрунтовувалося гаслами воєнної пропаганди: у Набережних Челнах ініціатор встановлення заявив, що Сталін "гідно вивів країну з Великої Вітчизняної війни", у Великих Луках - що росія "і в ратній, і в мирній праці визволилася від колоніальної залежності". 

Зазначається, що тільки 9% пам'ятників Сталіну збереглися з радянських часів, а переважна більшість з'явилися за путіна. 

"У 90-ті роки в країні було встановлено тільки п'ять пам'ятників Сталіну, а за перше десятиліття путінської влади - вже 37. У середньому встановлюють по 4 пам'ятники Сталіну на рік, але після 2014 року, коли Путін анексував Крим та ініціював війну на Донбасі, частота будівництва збільшилася майже вдвічі", - пише видання.

Журналісти нарахували 110 пам'ятників Сталіну в громадських місцях, 95 з яких були встановлені від початку президентства путіна. Серед пам'ятників Сталіну є 22 ростові статуї.

Пам'ятники встановлено в 40 регіонах, зокрема в 15 регіональних столицях. У трійці лідерів за кількістю населених пунктів зі скульптурами тирана - Північна Осетія, Дагестан і Якутія.

Видання також зазначило, що половина зведена з ініціативи місцевої влади, а на відкритті дедалі частіше з'являються посадові особи. Після початку війни чиновники вже відверто розхвалюють Сталіна, а сам путін заявив: "Ленін, Сталін і Микола II зробили Росію великою світовою державою".

Статті

Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Всі статті