В ISW спрогнозували наслідки знищення "Цезаря Кунікова" для росії

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що потоплення БДК "Цезар Куніков" 14 лютого стало серйозним ударом для держави-терориста, ще більше знизивши здатність росії проводити десантні операції. Про це йдеться у зведенні ISW від 14 лютого.

"Українські удари, що пошкоджують і топлять десантні кораблі ЧФ, ще більше знижують здатність Росії проводити десантні операції, хоча ISW продовжує вважати, що Росія навряд чи проведе десантну операцію в Україні, оскільки російська військово-морська піхота розгорнута на цій території. Україна та українська ударна кампанія влітку й восени 2023 року успішно секвеструвала (паралізувала, ізолювала, "омертвила". - "ОстроВ") ЧФ у східній частині Чорного моря", - пишуть аналітики.

З посиланням на ГУР аналітики пишуть, що судно затонуло через удари морських безпілотників, і що російські пошуково-рятувальні операції не увінчалися успіхом.

"Цезар Куніков" є найбільшим десантним кораблем свого типу проекту 775. Українські сили знищили або пошкодили щонайменше п'ять десантних кораблів ЧФ із моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року", - ідеться у зведенні.

З посиланням на офіційного представника ВМС України капітана третього рангу Дмитра Плетенчука наголошується, що тільки п'ять із 13 десантних кораблів ЧФ, які були в росії на момент початку повномасштабного вторгнення, залишаються "в строю" і що "чотири кораблі перебувають у ремонті, чотири знищені, п'ять все ще в строю".

Раніше повідомлялося, що Буданов прокоментував знищення російського БДК "Цезар Куніков" дронами Magura V5.

Статті

Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Країна
16.05.2024
10:35

Коломойський: розмова продовжується

Реанімувавши старі звинувачення щодо співвласника групи "Приват" І.Коломойського, влада виклала свій останній та вирішальний козир у діалозі з опальним олігархом. Але чи призведе це до бажаного результату – велике питання.
Всі статті