На Херсонщині затримано "кадровичку МВД РФ", яка вербувала громадян до лав окупантів – СБУ

СБУ затримала "кадровичку МВД РФ" на Херсонщині, яка вербувала місцевих мешканців вступати до лав окупантів. Про це повідомили в Телеграм-каналі відомства 9 грудня.

"Служба безпеки викрила ще трьох поплічниць ворога в результаті стабілізаційних заходів у звільненому Херсоні, – сказано в повідомленні. – Серед них – керівниця одного з "кадрових" підрозділів псевдооргану. Саме ця особа розгорнула широку агітаційну кампанію щодо залучення місцевих жителів до співпраці з агресором".

Уточнюється, що вона особисто підшукувала "однодумців", яким пропонувала приєднатися до лав окупаційного органу.

Після звільнення обласного центру колаборантка намагалася переховуватись. Втім, не довго. Співробітники СБУ встановили її місцезнаходження, і зараз вона знаходиться під вартою.

Зазначається, що наразі слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність, добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території) Кримінального кодексу України.

Підкреслюється, що ще двома ворожими поплічницями виявились колишні працівниці місцевих банків. Після захоплення міста вони перейшли на бік агресора. За це їх призначили "инспектором отдела кадров ГУ МВД РФ Херсонской области" і "специалистом федеральной миграционной службы МВД РФ Херсонской области".

Уточнюється, що за декілька днів до звільнення міста вони втекли до тимчасового окупованих районів півдня України. Стосовно них зібрані беззаперечні докази колабораційної діяльності. Обвинувальні акти направлено до суду.

Раніше повідомлялось, що двоє бойовиків "ДНР" потрапили в полон до ЗСУ та предстануть перед судом.

Статті

Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Всі статті