У ГУР заявили, що удар по казармі в Макіївці був частиною плану щодо запобігання наступу рашистів

Удар 1 січня по розташуванню російських мобілізованих у тимчасово окупованій Макіївці було завдано в межах плану запобігання новому наступу росіян. Про це заявив в інтерв'ю італійській Corriere della Sera представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький.

Відповідаючи на запитання журналіста про новорічний удар ЗСУ по розташуванню окупантів у Макіївці, Скібіцький сказав, що це було продовження контрнаступу, який ЗСУ розпочав у серпні, і що будуть й інші подібні продовження. "Це частина плану щодо запобігання новому наступу росіян. Для них це була чутлива втрата", – сказав представник ГУР.

Він також наголосив, що це було "послання всім російським солдатам, яких змушують воювати, сигнал для них".

Скібіцький зазначив, що за останні два тижні росіяни перекинули війська не лише на схід України, а й у Запорізьку область та під Херсон.

"Ймовірно, вони розпочнуть новий наступ у Запорізькій області, а на Харківському напрямку спробують зупинити наш контрнаступ. Вони також спробують утримати позиції в Херсонській області, де посилюють оборону, а також на стратегічно важливому для них Кримському півострові", – сказав він.

Представник ГУР також повторив, що ГУР не має даних про створення ударного угруповання в Білорусі, і що "Білорусь, ймовірно, використовуватиметься в основному як база для реорганізації військ".

Нагадаємо, військова розвідка України вважає, що росія має намір мобілізувати до 500 тис. резервістів у січні на додаток до 300 тис., які були призвані у жовтні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
23.06.2025
12:00

"Кремль намагається не відставати від президента США, який не має уявлення, куди рухається". ЗМІ про "українські" дії адміністрації Трампа

Приємний сюрприз для Росії, у якої якраз почав пересихати бюджет через їхнє падіння. Ціни на нафту виростуть на понад 100 доларів за барель, якщо заради помсти США за удари по його атомній інфраструктурі Іран перекриє Ормузьку протоку,
Донбас
22.06.2025
17:11

Адвокат диявола: як у "ДНР" маскували військовий злочин Кремля. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу 

Минулого тижня донецькі ЗМІ виступили в ролі всеросійського асенізатора - у найгірших традиціях кремлівської пропаганди одразу після варварського обстрілу Києва, загибелі й поранення десятків мирних мешканців "офіційні" й аматорські інформаційні...
Світ
19.06.2025
10:23

«Друга половина року буде переломною». Російські ЗМІ про Україну

У Москві радіють, що США переключилися на ситуацію навколо Близького Сходу і тепер Київ «залишився без наймогутнішого і найбагатшого союзника».
Всі статті