У ЄС обговорюють повну заборону імпорту російських алмазів

П'ять країн-членів ЄС виступили із пропозицією запровадити в Євросоюзі повну заборону на імпорт алмазів із росії. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters. 

Раніше запровадження такої заборони заблокувала Бельгія, де знаходиться найбільший у світі центр торгівлі алмазами. Очікується, що Європейська комісія подасть офіційну пропозицію щодо додаткових санкцій державам-членам цього тижня.

Польща, Ірландія, Литва, Естонія та Латвія запропонували запровадити заборону на імпорт алмазів з росії, де АЛРОСА є найбільшим у світі виробником алмазної сировини.

Антверпенський всесвітній алмазний центр заявив, що санкції заберуть близько 30% бізнесу і принесуть користь конкуруючим торговим центрам, додавши, що клієнтам слід дозволити самим вирішувати, чи хочуть вони купувати російські дорогоцінні камені. Раніше в Бельгії заявили, що така заборона завдасть збитків галузі, на частку якої припадає 5% експорту країни.

Проте дипломати ЄС, які брали участь у підготовці нових санкцій проти Росії, заявили, що Бельгія має скасувати своє вето. Заявлено, що глави МЗС країн ЄС вестимуть переговори про новий пакет санкцій проти РФ доти, доки не досягнуть консенсусу. Інакше питання буде передано 27 національним лідерам на їхній зустрічі у Празі 6-7 жовтня.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті