Уряд Непалу звернувся до влади РФ з проханням припинити вербувати громадян країни до російської армії

Непал звернувся до Москви з проханням не вербувати своїх громадян до російської армії і негайно відправити всіх непальських солдатів, раніше завербованих, назад до країни. Про це повідомляє The Kathmandu Post, - передає Укрінформ.

Уряд Непалу заявив, що йому стало відомо про шістьох своїх громадян, які служили в російській армії і були вбиті на війні. МЗС країни звернулося до російського уряду з проханням негайно повернути тіла загиблих і виплатити компенсацію їхнім сім'ям. В заяві додали, що дипломатичні зусилля нині спрямовані на звільнення одного громадянина Непалу, який служив у російській армії і був захоплений в український полон.

Мілан Раджа Туладхар, посол Непалу в Москві, заявив виданню, що 150-200 непальців на сьогодні є найманцями в російській армії.

"Ми відправляємо тих, хто звертається до нас, назад до Непалу, розповідаючи їм про високі ризики, пов'язані зі службою в російській армії. Ми повертаємо щонайменше одного громадянина щодня. Всі вони були привезені до Росії для служби в армії", - сказав Туладхар.

Посол додав, що громадян Непалу заманюють обіцянками великих грошей і здебільшого незаконно переправляють до Росії, при цьому кожен платить "агентам" до 1 мільйона рупій. За допомогою торговців людьми багато непальців потрапили до Росії за студентськими та туристичними візами і вступили до її армії. За даними МЗС, навіть громадяни Непалу, які проживають у росії, беруть участь у торгівлі людьми.

Прем'єр-міністр Пушпа Камал Дахал заявив, що відомо також про службу деяких громадян Непалу в українській армії. Проте точних даних про кількість найманців у обох арміях наразі немає.

Уряд не дозволяє громадянам Непалу служити в іноземних арміях, окрім Індії та Великої Британії. 1 серпня Міністерство закордонних справ Непалу закликало громадян Непалу не вступати до лав іноземних армій у країнах, які перебувають у стані війни.

Статті

Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Всі статті