Уряд Литви щороку виділятиме 0,25% ВВП на оборонні потреби України

Уряд Литви буде щороку виділяти 0,25% ВВП на оборонні потреби України, що зафіксовано у двосторонній Безпековій угоді. Про це 20 грудня повідомив премʼєр-міністр України Денис Шмигаль.

Він зазначив, що відбулися перші міжурядові консультації України та Литви, які матимуть важливі практичні наслідки для обох держав. Домовленості зафіксовані у Спільній заяві, яка стане важливим документом на найближчу перспективу.

"Перемога України є нашим спільним пріоритетом. Вдячні за готовність Уряду Литви щороку виділяти 0,25% ВВП на оборонні потреби України, що зафіксовано у нашій двосторонній Безпековій угоді", - вказав премʼєр.

За його словами, є домовленості про перший транш Литви у розмірі 10 мільйонів євро на реалізацію «данської моделі». Фактично Литва стала другою країною серед наших партнерів, яка уже імплементує такий підхід.

Литва також підтвердила готовність до подальшої активізації співпраці ОПК наших країн. Це передбачає спільне виробництво безпілотників, засобів радіоелектронної боротьби, боєприпасів.

"Важливо, що Литва сприяє і буде сприяти євроатлантичній інтеграції України та надаватиме як політичну підтримку, так і консультативну допомогу. Цінуємо підтримку Литвою Плану перемоги України та всіх треків Формули миру президента Володимира Зеленського. Литва й далі допомагатиме у відбудові нашої країни", - пише Шмигаль.

Крім того, він повідомив, що сьогодні домовилися про подальшу ефективну підтримку української енергетики. Зокрема про передачу устаткування із виведених з експлуатації литовських АЕС та ТЕС.

"Ми говорили також про наші економічні відносини. Є однозначна зацікавленість бізнесу обох країн у подальшому розвитку співробітництва. У логістиці будемо співпрацювати в межах програми Free Rail, що передбачає інтеграцію наших залізниць до європейського простору", - проінформував премʼєр-міністр.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті