Уряд Чехії схвалив направлення місії для розслідування воєнних злочинів в Україні

Чеський уряд у середу схвалив направлення місії у складі до 15 співробітників Військової служби правопорядку для допомоги в розслідуванні воєнних злочинів в Україні. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на ČT24.

Чеська місія буде входити до складу слідчої групи Міжнародного кримінального суду й залучатись на періодичній основі – по чотири-шість тижнів кілька разів на рік залежно від потреб МКС.

"Співробітники Військової поліції повинні бути розгорнуті насамперед на території України, але вони також можуть виконувати завдання в Нідерландах, де базується МКС", – пояснив речник чеського Міноборони Їржі Таборський.

Він нагадав, що розслідування воєнних злочинів в Україні формально розпочалося у березні 2022 року, коли сорок сторін Римського статуту, згідно з яким був створений Міжнародний кримінальний суд, подали повідомлення про злочини за міжнародним правом.

Очікується, що місія військової поліції Чехії триватиме до кінця 2023 року. Цьогоріч очікується, що її вартість становитиме 12,4 мільйона крон, наступного року – 17,2 мільйона крон.

Рішення уряду Чехії ще має бути схвалене обома палатами парламенту країни.

Статті

Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Країна
16.05.2024
10:35

Коломойський: розмова продовжується

Реанімувавши старі звинувачення щодо співвласника групи "Приват" І.Коломойського, влада виклала свій останній та вирішальний козир у діалозі з опальним олігархом. Але чи призведе це до бажаного результату – велике питання.
Всі статті