Умєров заявив, що є рішення змінити керівництво ЗСУ. Про відставку Залужного мають оголосити увечері - ЗМІ

Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що сьогодні було прийнято рішення про зміну військового керівництва в Україні. Про це Умєров написав  у Фейсбук 8 лютого. 

Він також подякував Залужному за роботу:

"Генералу Валерію Залужному випало одне з найскладніших завдань – керувати Збройними Силами України під час Великої Війни з росією.

Збройні Сили України разом з усім Народом нашої країни продемонстрували всьому світові, що Україна – буде боротись за своє та за своїх, незважаючи на те, з яким ворогом має справу. Наші воїни відбили навалу агресора, захистили нашу державність, і продовжують щодня захищати нашу незалежність. 

Але війна не залишається однаковою. Війна змінюється та вимагає змін. Бойові дії 2022, 2023 та 2024 – це три різні реальності. 2024 принесе нові зміни, до яких мусимо бути готові. Потрібні нові підходи, нові стратегії. 

Сьогодні було ухвалено рішення про необхідність зміни керівництва Збройних Сил України. 

Щиро вдячний Валерію Федоровичу за всі досягнення та перемоги", - написав Умєров. 

Як повідомляє "УП" з посиланням на свої джерела, в Офісі президента готують указ про звільнення Валерія Залужного з посади головнокомандувача Збройних сил України.

На 18:30 має відбутися зустріч з журналістами. За словами співрозмовників УП, указ про звільнення має з’явитися ввечері після цього.

За даними УП, зустріч президента та главкома, про яку обидва сповістили в соцмережах, відбулася в Офісі президента о 17:00.

За словами джерел, Залужний повідомив про свою відставку оточенню.

Нагадаємо, раніше Зеленський зустрівся с Залужним та запропонував "залишитися у команді". 

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті