"Укренерго" відновило енергоживлення Запорізької АЕС після російської атаки

Фахівці "Укренерго" відновили енергоживлення захопленої росіянами Запорізької АЕС, яке було перервано через чергову атаку росії на територію України 22 травня. Про це повідомляє пресс-служба компанії.

«Внаслідок пошкодження високовольтної лінії Запорізька атомна електростанція втратила живлення від енергосистеми і працювала від дизель-генераторів. Це вже всьоме з моменту тимчасової окупації Запорізької АЕС росіяни створюють ядерну та радіаційну небезпеку у зоні АЕС», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що попри ранкову атаку ворога, енергосистема України працює стабільно, виробленої електроенергії вистачає для покриття потреб споживачів, однак енергетична інфраструктура таки зазнала пошкоджень.

Так, у Дніпровському регіоні були пошкоджені високовольтні лінії 330-750 кВ, що призвело до відключення однієї з потужних електростанцій у регіоні. Внаслідок цього були знеструмлені споживачі у Запоріжжі. 

Крім того, на Дніпропетровщині внаслідок атаки росіян були пошкоджені мережі обленерго. Наразі живлення відновлюється.

Як повідомлялося, в ніч на 22 травня внаслідок російських обстрілів на Запорізькій АЕС відключилась остання високовольтна лінія передач. Станція працювала на дизель-генераторах.

Нагадаємо, що російські окупанти захопили Запорізьку атомну електростанцію на початку березня 2022 року, перетворивши її на військову та ремонтну базу. Через окупацію на станції відбулася значна деградація ядерної та радіаційної безпеки. 

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі 30 травня представить на Радбезі ООН новий план безпеки для Запорізької АЕС.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті