Українська делегація бойкотуватиме засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ

Українська делегація вирішила бойкотувати засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ доти, доки з неї не виключать росію. У ПА ОБСЄ не змогли змінити правила, щоб видалити делегацію росії зі свого складу, - повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на члена делегації Євгенію Кравчук.

"Ми, українська делегація, бойкотуємо роботу в ПА ОБСЄ, допоки ця міжнародна організація не зможе сформувати своє ставлення до участі у ній росіян", - написала Кравчук.

Напередодні українська делегація запропонувала внести поправки до регламенту асамблеї, що дає змогу позбавити росію повноважень. У четвер президент України Володимир Зеленський також закликав виключити росію зі складу організації. До ПА ОБСЄ, яка відповідає за безпеку та співпрацю в Європі, входять представники 57 держав. У тому числі – росії, яка вторглася до України у лютому 2022 року.

Сьогодні останній день 20 сесії ПА ОБСЄ у Варшаві. Російські делегати у ній не беруть участі, оскільки Польща не видала їм візи. За словами голови польської делегації Барбари Бартус, допуск російської делегації "порушив би принцип солідарності з Україною".

У повідомленні нагадується, що відповідь на вторгнення росії в Україну майже 30 міжнародних організацій виключили її зі своїх лав. Серед них Рада ООН з прав людини, Всесвітня туристична організація ООН, Рада Європи та Міжнародний газовий союз.

Статті

Країна
23.03.2023
10:00

Візит Путіна до Криму та нові атаки безпілотників: місцеві не розуміють, що це було

Місцевих жителів здивувало, що російський президент жодного слова не сказав про війну чи безпеку в регіоні. Більше того, Путін в принципі не зробив жодної заяви та не провів жодної наради в окупованому Криму.
Донецьк
22.03.2023
11:00

Окупанти змушують отримувати російський паспорт. Донецький щоденник

На початок 2022 року паспорт РФ отримали 860 тисяч осіб на обидві невизнані "республіки". Якщо довіряти офіційним сайтам, то у "ДНР" на той момент проживало 2,24 млн осіб, у "ЛНР" - 1,42 млн. Отже, російські паспорти отримали 23,5% громадян "ЛДНР"....
Світ
21.03.2023
14:00

«Просто треба розуміти, що буде дуже велика битва». Російські ЗМІ про Україну

...Заяви Заходу про те, що перші поставки танків в Україну очікують наприкінці березня, зроблені спеціально, щоб РФ не знала про їхню дислокацію і не очікувала застосування на полі бою
Всі статті