Українська делегація бойкотуватиме засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ

Українська делегація вирішила бойкотувати засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ доти, доки з неї не виключать росію. У ПА ОБСЄ не змогли змінити правила, щоб видалити делегацію росії зі свого складу, - повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на члена делегації Євгенію Кравчук.

"Ми, українська делегація, бойкотуємо роботу в ПА ОБСЄ, допоки ця міжнародна організація не зможе сформувати своє ставлення до участі у ній росіян", - написала Кравчук.

Напередодні українська делегація запропонувала внести поправки до регламенту асамблеї, що дає змогу позбавити росію повноважень. У четвер президент України Володимир Зеленський також закликав виключити росію зі складу організації. До ПА ОБСЄ, яка відповідає за безпеку та співпрацю в Європі, входять представники 57 держав. У тому числі – росії, яка вторглася до України у лютому 2022 року.

Сьогодні останній день 20 сесії ПА ОБСЄ у Варшаві. Російські делегати у ній не беруть участі, оскільки Польща не видала їм візи. За словами голови польської делегації Барбари Бартус, допуск російської делегації "порушив би принцип солідарності з Україною".

У повідомленні нагадується, що відповідь на вторгнення росії в Україну майже 30 міжнародних організацій виключили її зі своїх лав. Серед них Рада ООН з прав людини, Всесвітня туристична організація ООН, Рада Європи та Міжнародний газовий союз.

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті