Україна вже зараз може завдати удару по Кримському мосту ракетами Harpoon – військові експерти

Україна вже зараз може завдати удару по Кримському мосту наявними протикорабельними ракетами Harpoon. Про це йдеться у статті "ОстроВа" "Знищення Кримського мосту: блеф чи реальна перспектива?".

"Його знищити реально. Особливо після того, як ми побачили, що сталося з Антонівським мостом у Херсоні, ми вже там пристрілялися. Якщо нам поставлять 300 км ракети ATACMS, то зможемо так пошкодити Кримський міст, що він не буде придатний для експлуатації. Росіяни не зможуть збити ці ракети, оскільки у них квазі-балістична траєкторія, тобто її прорахувати майже неможливо. Є ще один варіант, який можна виконати вже зараз, ми можемо вдарити по мосту ракетами Harpoon, випущеними з району Гуляйполя. Можна на сході з мосту зловити та підбити будь-який склад із бойовою частиною. Цей вибух завдасть великих ушкоджень", - повідомив військовий експерт та полковник запасу Роман Світан.

Генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко у коментарі "ОстроВу" також підтвердив можливість завдання удару по Кримському мосту ракетами Harpoon, які вже має наша країна. Щоправда, він уточнює, що у такий спосіб повністю зруйнувати міст буде складно.

"Але можна просто перерізати залізничну та автомобільну гілки. Питання у можливостях. Ми зараз збираємося контрнаступати, а з Криму на повну силу йдуть резерви, забезпечення, логістика та інше", - вважає він.

За його словами, саме за результатами контрнаступної ситуації на півдні країни буде ухвалено рішення про можливий удар по Кримському мосту.

"Вони дивляться на нас, ми дивимось на них. Хто і як першим перейде "червоні лінії", буде відповідна реакція з іншого боку", - сказав Ігор Романенко.

Про те, наскільки реально знищити Кримський міст та які є можливості, читайте у матеріалі "Знищення Кримського мосту: блеф чи реальна перспектива?".

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті