Україна взяла участь у процесі спільних закупівель газу від Євросоюзу

Україна буде задіяна в процесі спільних закупівель газу, який запустив Європейський Союз. Про це 25 квітня повідомила пресслужба Єврокомісії та пресслужба НАК "Нафтогаз".

"Оператор підземних сховищ газу - АТ "Укртрансгаз" - успішно пройшов сертифікацію і підтвердив своє право провадити діяльність зі зберігання газу відповідно до оновлених правил у Євросоюзі та Енергетичному Співтоваристві. "Нафтогаз" здатний зробити Україну "павербанком" об'єднаної Європи і сподівається на плідну співпрацю", - заявив голова акціонерної компанії Олексій Чернишов.

Йдеться про платформу AggregateEU, для участі в якій компанії мають протягом тижня, до 2 травня, зареєструвати свої потреби в купівлі газу через механізм, щоб підготуватися до спільної купівлі газу на рівні ЄС.

"Це ключовий крок до наповнення наших газових сховищ до наступної зими і перемовин про більш вигідні ціни з міжнародними партнерами", - йдеться на сайті Єврокомісії.

Після подачі заявок від окремих компаній необхідні обсяги будуть агреговані та виставлені на торги на світовому ринку. Щойно механізм AggregateEU зіставить колективний європейський попит із пропозиціями міжнародних постачальників газу, компанії-учасники розпочнуть переговори з постачальниками щодо контрактних умов закупівлі та постачання газу. Єврокомісія не відіграватиме жодної ролі в переговорах. Перші договори про купівлю очікуються до літа.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабмін призначив членів Наглядової ради "Нафтогазу".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
06.08.2025
09:00

«Не можна виключати домовленостей за якимись іншими напрямками». Російські ЗМІ про Україну

«На жаль, раз за разом сподівання оберталися розчаруваннями, а позитивний політико-психологічний ефект від багатообіцяючих місій Віткоффа незмінно виявлявся більш ніж ефемерним, швидко розвіюючись у морозному повітрі поточних геополітичних реалій»
Луганськ
04.08.2025
11:24

"Прийшло і погане ...". Луганський щоденник

Разом із банками, розрахунком через термінали та придбанням залізничних квитків по Інтернету до Луганська прийшло й погане – нові схеми шахрайства.
Світ
31.07.2025
18:09

“Зробити щось хороше з чогось поганого”. Західні медіа про Україну

Кожен, хто вперше приїжджає в Україну, помічає розрив між лінією фронту і більшістю повсякденного життя далі від неї.
Всі статті