Україна вимагає від росії повернути 4 396 дітей-сиріт, яких незаконно вивезли

Відомо про 4396 дітей-сиріт, яких незаконно вивезли на територію росії чи на тимчасово окуповану територію, і Україна вимагає повернути їх та передала росії пойменний список цих дітей. Про це під час брифінгу в Запоріжжі сказала віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, повідомляє Укрінформ.

"Нам відомо, скільки загалом дітей-сиріт (статутних) вивезено. Є розуміння щодо 4396 дітей, яких вивезли окупанти на територію Росії та ТОТ. Це питання в абсолютному пріоритеті Президента. Створюється міжнародна коаліція, щоб сформувати стійку платформу, яка буде всіма доступними інструментами (через санкційні засоби, інші засоби, використовуючи платформу ООН, ОБСЄ та інші міжнародні майданчики) тиснути на росію заради того, щоб вони повернули наших дітей", - сказала Верещук.

За її словами, мова йде саме про дітей-сиріт, яких росія навмисно називає евакуйованими.

"Це не так. Вони здійснили злочин, акт геноциду по відношенню до українських дітей і ми це фіксуємо. Ми звернулись до росії з письмовим поіменним переліком дітей-сиріт, яких ми вимагаємо повернути, ми вказали 4396 імен наших дітей. Серед них є діти, звичайно, і з Запорізької області. Всіх потрібно повертати", - додала вона.

Посадовиця зазначила, що Україна готова забрати дітей в будь-якій країні ЄС, куди росія їх передасть, а також на кордоні з росією.

"За посередництва ЮНІСЕФ або міжнародного комітету Червоного Хреста, інших міжнародних організацій ми готові виїхати і забрати наших дітей. Ми наполягаємо на тому, аби всі діти були повернуті", - додала вона.

Як повідомлялося, віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук разом зі своєю командою в неділю перебуває у Запоріжжі з робочою поїздкою.

Статті

Світ
26.09.2023
08:06

«Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну». Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Донецьк
22.09.2023
13:00

Діагноз – ескапізм. Донецький щоденник

..."Правителі" "народної" з останніх сил надувають щоки та видають бажане за дійсне. То метро вони збираються будувати, то аеропорт, то випуск трамваїв налагодити. На цьому фоні чергові заяви про відновлення та запуск горлівського заводу "Стирол" не...
Всі статті