Україна відкрила міжнародну платформу для звільнення незаконно утримуваних РФ цивільних

Україна у рамках реалізації четвертого пункту Формули миру президента України Володимира Зеленського, відкрила Міжнародну платформу для звільнення незаконно утримуваних Російською Федерацією цивільних. Про це 26 лютого повідомив у Телеграм уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Він наголосив. що Україна працює, щоб звільнити цивільних громадян, які є жертвами насильницьких зникнень.

За його словами, ця платформа є першим кроком до об’єднання зусиль, щоб звільнити цивільних, яких незаконно утримує РФ. 

Лубінець наголосив, що у 2014 році все розпочалось у Криму.

"10 років як війська РФ вдерлися на територію незалежної держави. Вже тоді були перші затримання. Загалом 208 увʼязнених у Криму, ми знаємо про них поіменно. Тоді світ висловив глибоке занепокоєння щодо окупації Криму, а згодом — частини Донецької та Луганської областей. Саме тому країна-терорист пішла далі", - заявив омбудсмен, додавши, що росія не лише окуповує території України, а й незаконно затримує, безпідставно звинувачує у злочинах та позбавляє волі українських цивільних громадян на ТОТ, зокрема й в Криму. 

Лубінець зауважив, що російська армія затримує цивільних через етнічне походження, віросповідання, переконання й погляди.

"Ув’язнених піддають фізичному, сексуальному та психологічному насильству. Засуджують громадян України за сфабрикованими звинуваченнями в екстремізмі та тероризмі. Також ми фіксуємо випадки, що громадяни України знаходяться в застінках без висунутих офіційних обвинувачень", - сказав він.

За його словами, наразі лише з 2022 року близько 28 тис. осіб вважаються зниклими безвісти за особливих обставин та незаконно позбавленими особистої свободи внаслідок збройної агресії РФ проти України. Вдалося звільнити 147 громадян, які перебували у незаконному утриманні.

Омбудсмен запропонував кроки задля звільнення цивільних осіб, які є жертвами насильницьких зникнень:

Запровадження країнами світу пакета міжнародних санкцій та кримінального переслідування за принципом універсальної юрисдикції проти посадових осіб РФ, винних у незаконному позбавленні волі цивільних;

Здійснення заходів дипломатичного випливу, спрямованих на створення стоп-ефекту для РФ;

Видача Міжнародним кримінальним судом ордера на арешт російських посадових осіб, які винні у насильницьких зникненнях українських цивільних громадян;

Отримання Міжнародним Комітетом Червоного Хреста (МКЧХ) повного доступу до військовополонених і жертв насильницьких зникнень у РФ та на ТОТ. 

"Росія має понести відповідальність за злочини! Адже одні злочини відкривають шлях іншим, а безкарність — породжує ще більші апетити агресора! Ціль України — повернути всіх на рідну землю, і весь цивілізований світ разом з нами", - резюмував Лубінець.

Як повідомлялося, Кабмін прийняв постанову про тимчасове посвідчення громадянина України для повернення українців з ТОТ через треті країни. 

Статті

Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Всі статті