Україна та Польща готові укласти угоду про контроль на спільних прикордонних пунктах

У Варшаві завершилися українсько-польські консультації на рівні прем'єрів щодо блокування кордону протестувальниками та кризи агроекспорту української продукції. Про це повідомили у Кабінеті міністрів України.

За підсумками зустрічі посадовців України та Польщі сторони підписали спільну заяву. Серед іншого, Україна та Польща домовилися продовжити пошук «взаємовигідних рішень», таких як верифікація та система контролю, для торгівлі агропродовольчими товарами.

Міністри, відповідальні за сільське господарство та торгівлю обох сторін, продовжуватимуть переговори.

Також Україна та Польща підтвердили свою готовність укласти угоду про забезпечення контролю на спільних прикордонних пунктах пропуску та співпрацю органів контролю (після схвалення Комісією ЄС) для запуску обміну логістичними даними в окремих дорожніх пунктах пропуску.

прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск на брифінгу за підсумками зустрічі наголосив, що сторони «близькі до знаходження рішення» щодо торгівлі та роботи перевізників.

"Ні Шмигаль, ні я не матимемо 100% сатисфакцію. Але у цьому полягає сучасна політика. Ми шукаємо рішення, які може не будуть всіх повністю влаштовувати, але будуть захищати основні інтереси польських та українських фермерів та виробників", — сказав він.

Туск додав, що у питанні сільського господарства «зробили крок уперед». Він зазначив, що Польща приєдналася до "офензиви" щодо блокування імпорту російського та білоруського зерна та іншої продукції і результат цього "рівнозначний ембарго".

Він нагадав, що Європейський Союз готується запровадити 50% мита на імпорт зерна з росії й Білорусі, «що де-факто означає блокаду експорту».

"Ми шукаємо рішення, які дадуть відчуття безпеки нашим виробникам і фермерам. У цьому немає нічого нього, що деякі хочуть продати дешевше, а інші у зв'язку з тим мають проблеми. Треба вміти про це розмовляти, шукати рішення, які не будуть дошкульним, ані для українських, а ні для польских виробників", — сказав Туск.

Нагадаємо, раніше Туск заявив, що ніхто у світі не здатен посварити Польщу та Україну. 

Як повідомлялося, 28 березня у  Варшаві в рамках візиту прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля відбувся черговий раунд українсько-польських урядових консультацій.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті