Туск заявив, що ніхто у світі не здатен посварити Польщу та Україну

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив на брифінгу за результатами українсько-польських урядових консультацій, що, незважаючи на складні питання і конфлікти інтересів, Польща залишиться солідарною з Україною. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" 28 березня.

"Незалежно від справ, які мусимо щодня вирішувати, а інколи це складні питання, навіть серед найближчих друзів бувають конфлікти інтересів, різні точки зору, ми вміємо про це говорити дуже щиро, без будь-якої прихованої агенди... Незалежно від складних справ, конфліктів інтересів, ми завершуємо ці розмови з іще глибшою впевненістю, що немає такої сили в світі, в Україні, в Польщі, яка могла б підірвати нашу дружбу, солідарність, співпрацю, особливо перед спільною загрозою, якою є агресія Росії в Україні, і агресивна політика Росії щодо Європейського Союзу і всього Заходу", - сказав Туск.р.

За його словами, питання різнобічної допомоги Україні з боку Польщі є бездискусійним, вона триватиме.

"Ми шукаємо хороших рішень для обох сторін. У питанні сільського господарства ми зробили крок уперед", - заявив прем'єр.

Зокрема, за його словами, Євросоюз перебуває за крок до того, щоб російська та білоруська с/г продукція була обкладена митом у 50%, що де-факто означатиме блокаду експорту.

"Ми також шукаємо рішення, які дадуть відчуття безпеки нашим виробникам і фермерам... Ані прем'єр Шмигаль, ані я не матимемо 100% сатисфакції, але на цьому будується сучасна політика. Ми шукаємо рішення, які, можливо, не будуть задовольняти всіх повністю, але які будуть захищати основні інтереси польських фермерів і виробників, а з іншого боку - українських", - додав він.

Туск також зазначив, що сторони на "прямому шляху" до того, щоб конкуренція з боку українських перевізників не була болючою для польських перевізників.

"Я розраховую тут на розуміння всіх зацікавлених сторін, фермерів, водіїв Польщі, щоб ми разом оцінили позитивно зусилля Польщі в цьому питанні, і щоб ми зрозуміли, що в спільних інтересах Польщі та України наше майбутнє. Щоб ніхто в будь-який спосіб не допоміг Росії або іншим ворогам розділити нас, і в Україні, і в Польщі", - додав він.

Зокрема, польський прем'єр розповів, що сторони домовилися про захист пам'яток культури в обох країнах.

Нагадаємо, 28 березня у  Варшаві в рамках візиту прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля відбувся черговий раунд українсько-польських урядових консультацій.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті