Україна повернула росії всіх важкопоранених полонених

Україна в односторонньому порядку передала росії тяжкопоранених полонених, яких можна було транспортувати. Про це 24 березня повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

"Україна здійснила гуманітарну акцію і передала росії всіх тяжкопоранених окупантів, стан яких дозволяв транспортування, захоплених у полон з початку широкомасштабного вторгнення", - повідомили представники Штабу.

Йдеться не про обмін військовополоненими, а про репатріацію - тобто про повернення тяжкопоранених полонених без жодних умов. Ця процедура передбачається міжнародним гуманітарним правом.

Водночас РФ продовжує утримувати в заручниках тисячі українських громадян, зокрема тяжкохворих і поранених, дітей і жінок.

"Усі ці категорії громадян згідно з міжнародним гуманітарним правом мають бути повернуті Україні шляхом репатріації без жодних умов", - додали в Гуманітарному штабі.

Однак попри це, росія не тільки відмовляється провести репатріацію, а й не допускає до місць їхнього утримання представників Міжнародного комітету Червоного Хреста. Також вони не забезпечують ці категорії зв'язком із рідними, належним харчуванням, медичною допомогою, навмисно створюючи нелюдські умови перебування в неволі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна повернула з окупованих територій ще 15 дітей.

Статті

Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Країна
16.05.2024
10:35

Коломойський: розмова продовжується

Реанімувавши старі звинувачення щодо співвласника групи "Приват" І.Коломойського, влада виклала свій останній та вирішальний козир у діалозі з опальним олігархом. Але чи призведе це до бажаного результату – велике питання.
Всі статті