Україна повернула росії всіх важкопоранених полонених

Україна в односторонньому порядку передала росії тяжкопоранених полонених, яких можна було транспортувати. Про це 24 березня повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

"Україна здійснила гуманітарну акцію і передала росії всіх тяжкопоранених окупантів, стан яких дозволяв транспортування, захоплених у полон з початку широкомасштабного вторгнення", - повідомили представники Штабу.

Йдеться не про обмін військовополоненими, а про репатріацію - тобто про повернення тяжкопоранених полонених без жодних умов. Ця процедура передбачається міжнародним гуманітарним правом.

Водночас РФ продовжує утримувати в заручниках тисячі українських громадян, зокрема тяжкохворих і поранених, дітей і жінок.

"Усі ці категорії громадян згідно з міжнародним гуманітарним правом мають бути повернуті Україні шляхом репатріації без жодних умов", - додали в Гуманітарному штабі.

Однак попри це, росія не тільки відмовляється провести репатріацію, а й не допускає до місць їхнього утримання представників Міжнародного комітету Червоного Хреста. Також вони не забезпечують ці категорії зв'язком із рідними, належним харчуванням, медичною допомогою, навмисно створюючи нелюдські умови перебування в неволі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна повернула з окупованих територій ще 15 дітей.

Статті

Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Країна
07.06.2023
10:10

Як уникнути шахрайства під час онлайн-покупок?

Продаж неіснуючих товарів в інтернеті вже не перший рік є поширеним сценарієм шахрайства. Купувати онлайн зручно, але, щоб покупки були безпечними, застерігаємо вас від шахрайства
Всі статті