Україна офіційно оголосила, що виступатиме на Олімпіаді-2024 у Парижі

Україна офіційно братиме участь на наступній Олімпіаді-2024, що відбудеться у Парижі з 26 липня до 11 серпня. Відповідна заява з'явилася на сайті Міністерства молоді та спорту України.

Офіційне оголошення про участь України на Олімпійських іграх у Парижі з'явилося після зустрічі, в якій взяли участь очільник Мінмолодіспорту Матвій Бідний, президент НОК України Вадим Гутцайт з журналістами. Під час неї обговорювалися подробиці участі України на Олімпіаді та було оголошено про участь команди на турнірі.

Під час зустрічі в Україні підкреслили "особливе значення" Олімпіади для України. А також продемонстрували гасло збірної на турнірі "The Will to Win" ("Воля до перемоги").

Крім цього, під час зустрічі було наголошено на наслідках, які зазнав спорт під час повномасштабного вторгнення росії в Україну:

  • З початку повномасштабного вторгнення росії загинули понад 450 українських спортсменів.
  • Російська армія знищила або пошкодила понад 500 спортивних об’єктів, серед яких 15 баз олімпійської підготовки.
  • У Мінмолодіспорту та НОК України відзначили важливість продовження боротьби проти допуску російських та білоруських громадян до участі в Олімпійських іграх. 

Наразі спортсмени з цих країн допущені окремими видами спорту у статусі "нейтральних".

Саме через участь представників росії та Білорусі в Україні тривалий час ставили під питання участь на Олімпіаді. Приводом цього стало повернення атлетів з цих країн до змагань у статусі "нейтральних". А вже у грудні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет офіційно дозволив росіянам та білорусам виступити на Олімпіаді-2024.

У відповідь на рішення МОК в Україні не виключали можливості бойкоту Олімпіади — зокрема, можливість такого сценарію минулого року припускав виконувач обов'язків міністра молоді та спорту Матвій Бідний. Проте у підсумку Україна буде представлена на турнірі.

Як повідомлялося, українським спортсменам дали рекомендацію поводження з росіянами на Олімпійських іграх. 

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті