Україна офіційно оголосила, що виступатиме на Олімпіаді-2024 у Парижі

Україна офіційно братиме участь на наступній Олімпіаді-2024, що відбудеться у Парижі з 26 липня до 11 серпня. Відповідна заява з'явилася на сайті Міністерства молоді та спорту України.

Офіційне оголошення про участь України на Олімпійських іграх у Парижі з'явилося після зустрічі, в якій взяли участь очільник Мінмолодіспорту Матвій Бідний, президент НОК України Вадим Гутцайт з журналістами. Під час неї обговорювалися подробиці участі України на Олімпіаді та було оголошено про участь команди на турнірі.

Під час зустрічі в Україні підкреслили "особливе значення" Олімпіади для України. А також продемонстрували гасло збірної на турнірі "The Will to Win" ("Воля до перемоги").

Крім цього, під час зустрічі було наголошено на наслідках, які зазнав спорт під час повномасштабного вторгнення росії в Україну:

  • З початку повномасштабного вторгнення росії загинули понад 450 українських спортсменів.
  • Російська армія знищила або пошкодила понад 500 спортивних об’єктів, серед яких 15 баз олімпійської підготовки.
  • У Мінмолодіспорту та НОК України відзначили важливість продовження боротьби проти допуску російських та білоруських громадян до участі в Олімпійських іграх. 

Наразі спортсмени з цих країн допущені окремими видами спорту у статусі "нейтральних".

Саме через участь представників росії та Білорусі в Україні тривалий час ставили під питання участь на Олімпіаді. Приводом цього стало повернення атлетів з цих країн до змагань у статусі "нейтральних". А вже у грудні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет офіційно дозволив росіянам та білорусам виступити на Олімпіаді-2024.

У відповідь на рішення МОК в Україні не виключали можливості бойкоту Олімпіади — зокрема, можливість такого сценарію минулого року припускав виконувач обов'язків міністра молоді та спорту Матвій Бідний. Проте у підсумку Україна буде представлена на турнірі.

Як повідомлялося, українським спортсменам дали рекомендацію поводження з росіянами на Олімпійських іграх. 

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті