Україна не має інформації про факт передання РПЦ Угорщині українських полонених - ГУР

Наразі в України немає інформації про те, що факт передання українських полонених Російською православною церквою Угорщини відбувся. Зокрема, Київ не знає, чи на волі військові. Про це заявив представник ГУР МО Андрій Юсову у ефірі телемарафону.

"Станом на зараз у нас немає інформації про те, що факт відбувся, що полонені вже на території цієї країни та на свободі. Оскільки Україна - це цивілізована держава, то для нас головне - людина та життя. Сподіваємось, що в результаті цих маніпуляцій з боку держави-агресора частина українців опиниться на свободі", - заявив він.

За словами Юсова, Україна говоритиме з усіма учасниками передачі військових та з'ясовуватиме деталі.

"А все інше ми з'ясуємо та прокоментуємо. Тема чутлива, тут будь-яке слово може вплинути на результат. Ми будемо говорити з усіма учасниками цього процесу і з'ясовувати моменти", - заявив він.

Представник ГУР наголосив, що Москва не виконує гуманітарного права та Женевських конвенцій.

"Але факт залишається фактом - Росія не виконує гуманітарне право та Женевські конвенції, а використовує їх, маніпулює в своїх інтересах", - додав він.

Як повідомлялося раніше, РПЦ та її патріарх Кирило планують передати Угорщині щонайменше 11 українських військовополонених з метою повернути втрачену легітимність церкви проти якої було ведено широкі міжнародні санкції.

За даними джерел, росія планувала розіграти так звану "угорську карту", щоб актуалізувати уявні проблеми нібито "закарпатського сепаратизму". У прес-службі РПЦ заявили, що "передача відбулася на прохання угорської сторони". Напередодні передачу полонених підтвердили в Угорщині .

Статті

Донецьк
22.09.2023
13:00

Діагноз – ескапізм. Донецький щоденник

..."Правителі" "народної" з останніх сил надувають щоки та видають бажане за дійсне. То метро вони збираються будувати, то аеропорт, то випуск трамваїв налагодити. На цьому фоні чергові заяви про відновлення та запуск горлівського заводу "Стирол" не...
Луганськ
21.09.2023
11:37

«Викреслити ці 9 років життя МІЖ...». Луганський щоденник

Так поводиться вітчим, який прагне задарувати подарунками дітей своєї нової дружини, дітей від її першого шлюбу, щоб привернути їх до себе. І ми також спідлоба дивимося на все і не віримо.
Світ
20.09.2023
12:00

“Росія виробляє тепер більше боєприпасів, ніж Сполучені Штати і Європа.” Огляд Західних медіа

“Лідери національної безпеки Тайваню попереджають, що зменшення допомоги США Україні збільшить занепокоєність Тайваню мірою американської рішучості. Все менша частка населення острова вірить, що США відправлять війська у випадку війни"
Всі статті